Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post Reply
User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27692Post CostyBGB
02 Jul 2012, 19:07

De cand am postat articolul aniversar v-am tot “amenintat” cu un concurs. Ei bine, a venit momentul sa va oferim mai multe detalii si sa incepeti sa va antrenati, o sa vedeti voi de ce! :)

Pe scurt, timp de 10 zile, pe BoardGames BLOG vor fi publicate intrebari marcate distinctiv cu eticheta “Concurs BGB 3 ani“. Intrebarile vor fi din cele peste 1750 de articole publicate in cei 3 ani de existenta. Pe baza raspunsurilor corecte se vor acorda puncte de la 1 la 5 in functie de corectitudinea si rapiditatea raspunsului. In fiecare zi vor fi publicate la diferite ore cate 5 intrebari.

Dupa cele 10 zile, in functie de punctajul insumat, se va intocmi un clasament, iar primii 3 vor fi premiati. Mai jos aveti regulamentul concursului detaliat.


Regulamentul concursului “3 ani de BoardGames BLOG”


Organizator: BoardGames BLOG

Perioada de desfasurare: 5-14 iulie 2012
Concursul va incepe in data de 5 iulie 2012, ora 00:00 AM si se va termina in data de 14 iulie 2012, ora 23:59 PM.

Premiile concursului
Organizatorul, echipa BoardGames BLOG, va oferi 3 premii sub forma de vouchere ce pot fi folosite in magazinele partenere (cele care au banner in dreapta sus pe blog).

Valoarea voucherelor este:
Locul 1: 200 Lei;
Locul 2: 150 Lei;
Locul 3: 100 Lei.

Desfasurarea concursului
Pe BoardGames BLOG in perioada 5 – 14 iulie 2012 se vor publica un numar total de 50 de intrebari, cate 5 in fiecare zi, la diferite ore. Raspunsurile la aceste intrebari se regasesc in cele 1761 articole publicate pana in acest moment.

Participantii la concurs vor raspunde la aceste intrebari prin comentarii scrise la intrebarea respectiva, pe blogul BoardGames BLOG. Comentariile nu se vor publica imediat, ci doar la la incheierea zilei respective. Fiecare participant va avea dreptul la un singur comentariu / per intrebare. Comentariile multiple la aceeasi intrebare nu se vor lua in considerare. ATENTIE! NU SE VOR LUA IN CONSIDERARE comentariile postate pe Facebook.

Pe tot parcursul concursului, un participant va folosi aceleasi date de contact ca la primul comentariu: Nume si adresa email.

Dupa incheierea unei zile de concurs, se vor publica toate raspunsurile voastre la cele 5 intrebari din ziua respectiva alaturi de raspunsurile corecte (cu link-ul articolului respectiv).

Pentru fiecare intrebare in parte vor fi analizate raspunsurile voastre si se va acorda un punctaj in functie de rapiditate, astfel:
- cel mai rapid raspuns corect – 5 puncte
- al doilea raspuns corect – 3 puncte
- al treilea raspuns corect – 2 puncte
- toate celelalte raspunsuri corecte – 1 punct.

Desemnarea castigatorilor
Dupa incheierea concursului, toate punctajele obtinute de participanti in perioada 5-14 iulie 2012 vor fi centralizate in vederea desemnarii castigatorilor.

Premiile vor fi acordate in functie de punctajele totale obtinute:
Locul 1: cel mai mare punctaj total;
Locul 2: al doilea punctaj;
Locul 3: al treilea punctaj.

In caz de egalitate intre oricare din locuri se va face media premiilor respective. Exemplu: 2 participanti au al doilea cel mai mare punctaj la egalitate => ambii participanti vor primi cate un voucher de 125 Lei.

In cazul in care numarul de participanti la egalitate ar determina un premiu derizoriu, decizia se va lua prin tragere la sorti.

Anuntarea castigatorilor
Anuntarea castigatorilor se va face pe BoardGames BLOG dupa calcularea si verificarea punctajelor in data de 18.07.2012.

Folosirea voucherelor
Voucherele oferite ca premii castigatorilor de echipa BoardGames BLOG vor putea fi folosite in oricare din magazinele partenere (cele care au banner in dreapta sus pe blog), avand o valabilitate de 1 luna de la anuntarea castigatorilor.

Disclaimer
Pentru o cat mai buna desfasurare a concursului, echipa BoardGames BLOG isi rezerva dreptul de a modifica oricand regulamentul de mai sus.
Daca observam practici menite sa insele acest sistem de concurs, ne rezervam dreptul de a anula punctajul oricarui participant suspectat.
Partenerii BoardGames BLOG nu pot participa la acest concurs.


Orice nelamurire aveti, nu ezitati sa ne intrebati pe http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... ames-blog/ ! Mult succes tuturor!
Last edited by CostyBGB on 08 Jul 2012, 23:56, edited 1 time in total.
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

pfinix

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27733Post pfinix
04 Jul 2012, 21:58

Deci concursul incepe in seara asta, dupa ora 12? :)
Sper sa fiu pe faza si sa vad la timp intrebarile ca sa apuc sa raspund repede.
Orele nu vor fi fixe, nu? Adica intrebarile nu vor fi la aceleasi ore in fiecare zi, nu?

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27734Post CostyBGB
04 Jul 2012, 23:28

@pfnix: Da, incepe dupa ora 00:00. Intrebarile se vor posta la momente si ore aleatoare din zi/noapte, depinde de inspiratia mea din momentul acela. :D
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

pfinix

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27736Post pfinix
05 Jul 2012, 11:08

ma asteptam ca prima intrebare sa fie pe la ora 00:15 sau asa ceva :)
ei bine, de dimineata stau cu pagina deschisa si tot dau refresh sa vad cand mai apar intrebari :D
Foarte buna idee de crescut traficul pe blog :)

acidutzu

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27737Post acidutzu
05 Jul 2012, 11:25

La sfarsitul fiecarei zi putem sa vedem si punctajul provizoriu sau doar raspunsurile?
Daca nu suntem in primii trei sa dam refresh mai des. :lol:

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27738Post CostyBGB
05 Jul 2012, 12:53

@acidutzu: Doar raspunsurile si comentariile voastre pe ziua respectiva. Cine este curios, isi poate calcula singurel conform regulamentului:

- cel mai rapid raspuns corect – 5 puncte
- al doilea raspuns corect – 3 puncte
- al treilea raspuns corect – 2 puncte
- toate celelalte raspunsuri corecte – 1 punct.
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
Keyser
King Meeple
King Meeple
Posts: 1111
Joined: 12 May 2011, 00:20

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27740Post Keyser
05 Jul 2012, 19:05

:) Eu am crezut ca e o intrebare pe zi timp de zece zile :)). Am raspuns la prima azi-noapte si apoi m-am culcat linistit ca sa descopar azi, cand am venit de la munca, ca suntem la intrebarea 4 :D
#nambos

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. - Verbal Kint

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27864Post CostyBGB
17 Jul 2012, 01:40

Am desemnat Castigatorii concursului aniversar "3 ani de BoardGames BLOG" pe baza punctelor obtinute: http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... ames-blog/

Multumim tuturor celor care au participat si ne-au vizitat!
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27866Post MandrulDuce
17 Jul 2012, 10:33

Good contest. Felicitari organizatorilor. Va urasc cu sinceritate pentru formatul pe care l-ati gasit. Felicitari si celorlalti castigatori.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27868Post VickdaReaper
17 Jul 2012, 11:07

Felicitari organizatorilor, participantilor si castigatorilor!

Cred ca meritam si eu macar 1 punct pentru greseala gramaticala din textul asociat eliminarii mele din concurs... ;)
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

User avatar
Oaia Neagra
Teen Meeple
Teen Meeple
Posts: 66
Joined: 15 Mar 2012, 22:22
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27869Post Oaia Neagra
17 Jul 2012, 11:33

@Vick: Imi cer scuze, greseala imi apartine, o vom corecta imediat... :D. Cat despre acel 1 punct, il primesti sub forma de VP (pentru activitatea de pe forum)... :D
PS: nu ai fost descalificat, insa punctajul tau total a fost 0 :))

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs aniversar: 3 ani de BoardGames BLOG

Post: # 27873Post VickdaReaper
17 Jul 2012, 12:23

VP-uri ar trebui sa primesc pentru activitati specifice pe forum, nu pentru activitatea generala. Pentru cea din urma am fost deja recompensat cu titlul de Top Contributor, pe care inca nu mi l-a contestat nimeni... :D

Dar multumesc pentru suplimentul primit. ;)
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”