Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

tudro

Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38342Post tudro
09 Apr 2013, 19:09

Image
Asa cum va promiteam si dupa TableTop Day, revenim cu un concurs mai amplu de Android: Netrunner sub forma unei ligi care va dura 6 saptamani, din 15 aprilie pana in 1 iunie. Se vor lua in considerare numai meciurile jucate in cadrul evenimentelor LOTB. Evenimentele principale si sigure sunt seara de jocuri de miercuri din Ludic si seara de jocuri de joi din Mystic Tree. Nu exista limite de timp pentru meciuri si nu exista limita de numar de meciuri jucate. Se iau in considerare cele mai bune 3 rezultate din aceasta perioada conform punctelor de prestigiu, sistemul de departajare la numar egal de puncte de prestigiu fiind criteriul Sonneborn-Berger: media punctelor de prestigiu realizata de cei 3 adversari inmultita cu media punctelor obtinuta in confruntarea cu ei. Tournament Organizers pentru aceasta competitie sunt Rautz aka Bahaus (multumim :) ) si cu mine.

Regulamentul complet il gasiti aici. Nu exista taxa de participare la aceasta prima liga.

In saptamana 29 aprilie – 5 mai nu se vor tine seri de jocuri pentru ca, avand in vedere ca este si 1 mai si Pastele, lumea va fi ocupata cu spartul oualelor, nu al serverelor :) De asemenea, se va tine o seara de jocuri si intr-o sambata (momentan nu se stie sigur cand, ramanand sa stabilim de comun acord cu participatii).

Premii: kit-uri si/sau extensii Android Netrunner si/sau vouchere LOTB in functie de numarul de participanti (se vor publica premiile exacte pe 15 Mai).

La fiecare seara de jocuri vom aveam deck-uri si vom prezenta jocul incepatorilor. Acestia pot sa se alature ligii si pe parcurs, avand sanse egale de castig. Daca nu ati incercat pana acum jocul, puteti vedea mai jos o prezentare introductiva in universul Netrunner. Pentru discutii despre deck-uri puteti folosi topicul acesta. Va asteptam cu drag!

acidutzu

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38344Post acidutzu
09 Apr 2013, 19:16

Daca bahaus tot nu mai este printre noi...
Nu exista taxa de participare la aceasta prima liga
Sa ne asteptam la taxa de participare de la urmatoarea? Ii predau legatura. ;)

tudro

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38345Post tudro
09 Apr 2013, 19:18

acidutzu wrote:Sa ne asteptam la taxa de participare de la urmatoarea? Ii predau legatura. ;)
Discutia aici :) http://forumboardgames.ro/viewtopic.php ... =60#p37776

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38346Post Rautz
09 Apr 2013, 19:48

acidutzu wrote: Sa ne asteptam la taxa de participare de la urmatoarea? Ii predau legatura. ;)
Legatura (de praz) primita.
Eu am fost impotriva taxei de participare, cel putin primul sezon. Din sezonul al doilea vom vedea, majoritatea celor care si-au spus parerea au propus sa fie cu taxa.

Multumim Tudor pentru sprijin si cel mai probabil ne vedem pe 17-18 in Ludic/Mystic Tree.

Daca e cineva doritor de joc si nu are deck sa ma anunte din timp si se rezolva.

tudro

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38350Post tudro
09 Apr 2013, 20:41

Si eu voi avea un core set la mine tot timpul pentru cei interesati.

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38854Post Rautz
17 Apr 2013, 21:41

Rautz - Anca 6-0

Rautz - flopo 3-3


M-a batut flopo cu o combinatie foarte frumoasa inainte sa apuc sa fac ceva, a doua partida m-am chinuit indelung si am reusit sa egalez.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38855Post fl0po
17 Apr 2013, 21:53

Felicitari. O placere sa joci cu Cristi, indiferent de scorul final.
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38880Post Rautz
18 Apr 2013, 22:10

Rautz(corp) - flopo(runner) 10-2

Anca(corp) - flopo(runner) 10-2

Am jucat doar cate o partida azi, poate reusim sa terminam meciurile data viitoare.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38891Post Chuckila
19 Apr 2013, 10:08

Pot sa intreb si ce deckuri ati jucat (poate treceti in paranteza la fiecare meci Identitatea), daca nu este secret? :)

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38892Post Rautz
19 Apr 2013, 10:46

E o intrebare buna, mi-ar placea sa intru in detalii despre fiecare meci, pe de alta parte nu vreau sa dezvalui 'armele secrete' ale deckurilor, in fond daca apar jucatori noi, noi n-avem nici o idee ce fel de deck au.

Rautz - Anca:
-prima partida eu am jucat un deck de 40 carti Shaper Chaos Theory pentru prima oara, Anca a jucat Jinteki Personal Evolution.
-a doua partida eu am jucat HB Engineering the Future, Anca Criminal.

Rautz - flopo:
-prima partida eu am jucat Anarch Noise, flopo Jinteki Replicating Perfection
-a doua partida eu tot HB, el Shaper Kate.

Rautz - flopo:
-am jucat doar o partida ieri, eu HB, el a incercat deckul meu de Chaos Theory

Anca - flopo:
-tot o partida, parca flopo a jucat in continuare Chaos Theory, Anca Jinteki Personal Evolution.

Saptamana viitoare insa probabil mai schimbam deckurile, eu si flopo nu am fost foarte multumiti de deckurile de runner, Anca nu a fost multumita de deckul de corp.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38894Post Chuckila
19 Apr 2013, 11:01

Rautz wrote:E o intrebare buna, mi-ar placea sa intru in detalii despre fiecare meci
Nu e nevoie de detalii despre cartile din deck, sinergii, ce a mers si ce nu a mers. Doar Identitatile am vrut sa le stiu :) Mersi.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38895Post fl0po
19 Apr 2013, 11:05

Eu practic am venit ca lenesul cu aceleasi deckuri de la inceput. La deckul de Corp am mai adaugat cateva carti....dar nu am reusit sa il incerc deoarece meciul cu Cristi a durat 2 ture....asa ca oricum nu am prea multe de spus.
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38896Post Rautz
19 Apr 2013, 11:23

Asteptam in continuare sa apara mai multi amatori, am vazut ca prin strainatate se fac astfel de ligi/turnee regionale de Android cu zeci de concurenti.

Multumesc lui Tudor care in ambele zile s-a sacrificat si s-a ocupat de cativa jucatori noi de Android, sa invete regulile.
Nu-s nici pe de parte expert dar in continuare daca aveti nevoie pot ajuta cu cateva sfaturi de deckbuilding, regulament sau meciuri de invatat jocul/antrenament.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38898Post fl0po
19 Apr 2013, 12:07

ma bag si eu la kestia cu initierea. numai ca daca va lasati initiati de mine nu veti reusi mai mult de 1 agenda...maxim 2 pe meci. aveti nevoie de faza 2 de initiere si pentru asta apelati la Rautz.
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 38957Post CostyBGB
21 Apr 2013, 13:20

Pentru iubitorii de Android: Netrunner, Deschapelles a povestit cu lux de amanunte despre cum a fost la Concursul Regional Irlanda 2013. Va invit sa cititi prezentarea sa pe blog! http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... anda-2013/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 39138Post Rautz
24 Apr 2013, 21:24

Rautz (Anarch) - flopo (Jinteki) 6-0 (continuarea meciului inceput data trecuta)

Pentru ca a zis Minel ca-l stimuleaza sa se vada in clasament si crescand:

1. Rautz 12 puncte (2 adversari)
2. flopo 3 puncte (1 adversar)
3. Anca 0 puncte (1 adversar)
4. Minel 0 puncte (0 adversari)

User avatar
Minel
King Meeple
King Meeple
Posts: 1223
Joined: 16 Feb 2012, 21:53
Location: Bucuresti

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 39142Post Minel
24 Apr 2013, 23:52

Hehe. Premii de locul 4 sunt? :)

tudro

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 39643Post tudro
11 May 2013, 15:26

Da :)

Locul 1: 1 extensie la alegere din cele disponibile sau cele care urmeaza sa apara + 1 carte Crypsis + 1 carte Melange Mining Corp

Locul 2: 1 Deck Box Android + 1 set credit tokenuri acrilice (5 cu valoare 1 + 5 cu valoare 5) + 1 carte Crypsis + 1 carte Melange Mining Corp

Locul 3: 1 Poster Android + 1 set credit tokenuri acrilice (5 cu valoare 1 + 5 cu valoare 5) + 1 carte Melange Mining Corp

Mentiuni: cate 1 carte Melange Mining Corp

Au mai ramas 3 saptamani. In continuare, oricine poate intra in Liga cu sanse reale de a castiga.
Image

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 39646Post fl0po
12 May 2013, 09:47

kiar nu inteleg de ce ai ales sa imparti tokenurile in modul asta, ca pe bombonele la copilasi. rezultatul, parerea mea, este ca ele vor fi useless pentru cei care le vor primi pentru ca e clar ca nu le vor putea folosi, vor ajunge aruncate intr-un sertar...probabil.

Check this out: http://teamcovenant.com/store/netrunner-lcg.html
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Liga LOTB.ro Android: Netrunner - Sezonul 1

Post: # 39648Post Rautz
12 May 2013, 16:43

Tinand cont ca suntem momentan doar 3 participanti si s-au facut premii pentru 4+ jucatori, tocmai pentru a stimula participarea, eu zic ca s-a distribuit foarte bine (sa nu uitam ca Melange e un premiu excelent primit doar pentru participare, cum vezi si pe acel site, costa 4$ una, in conditiile in care o extensie intreaga costa 13$)

In plus jetoanele acelea sunt suficiente pentru meciurile din competitii, unde fiecare joaca cu propriile tokenuri, care ii plac mai mult.
Ai 30 credite la dispozitie, foarte rar ajungi sa ai nevoie de mai mult de atat.

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”