Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49421Post fl0po
29 Jan 2014, 09:04

Facem Romanian DreamTeam pentru Chronos? Ce de banet pt locul 1!!!
Ne antrenam, testam deckuri...punem cururile in masini...si RUN la SOFIA!!!!!


"April 5, Hilton Sofia Hotel, Bulgaria - The Deep plunge Open Pro Tournament is now part of the Chronos Protocol Tour!
The Deep Plunge v1.0 A:NR Open Pro Tournament will begin at 10 AM in Saturday, April 5, 2014 in Hilton Sofia Hotel. You can follow our news feed for more information for the event and other news.

Start time: 10:00 AM
Estimated end time: 10:00 PM
Format: 6-rounds swiss tournament with TOP 8 swiss rounds
Round time limit: 60 minutes*
1st prize: $1300, Kate “Mac” McCaffrey: Digital Tinker alternative art card, custom Chronos Protocol Tour messenger bag, exclusive Chronos Protocol Tour playmat
2nd place: $250, custom Chronos Protocol Tour messenger bag, exclusive Chronos Protocol Tour playmat
Top 3: 3 custom Chronos Protocol Tour messenger bags
Top 8: 8 exclusive Chronos Protocol Tour playmats, Scorched Earth alternative art cards
Top 16: Adonis Campaign alternative art card
First 50 players to sign up: 50 copies of the alternate art card, NBN: Making News
Random prizes: Sponsor rewards if available*
Authorized Cards: Depending on availability in Europe (will be announced before April 5th!)
Tournament rules: As per in the official FFG tournament rules excluding the “Match Play” section for elimination rounds.*

*Please note changes may apply
Questions? Please contact us at openprotours AT boardgames.bg
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49423Post fl0po
29 Jan 2014, 09:14

Am citit ceva detalii si am gasit:

Sponsored player: €250.00
(5 seats available, reservation until March 31st, each Sponsored player will add $200 to the prize pool) Sponsored players will receive bye in the first round. These players can participate on behalf of their sponsors and are allowed to bring marketing materials to the event. Please note that we reserve the right to ban materials considered inappropriate for the event (anything 18+ ), so please contact us after purchasing the ticket for more information at openprotours@boardgames.bg Maximum of one ticket per person.

Poate o punem de-o cheta sa-l sponsorizam pe Rares 'Tarmyniatur", care a cam castigat cam toate concursurile noastre...deci merita!
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49429Post Rautz
29 Jan 2014, 09:57

De ce e nevoie de-o cheta? Cine crede ca are sanse poate sa participe pe banii lui, ca la orice alta competitie.
(esti liber sa incerci, as fi chiar curios cine naiba doneaza bani sa participe altcineva la un concurs de Android)
Cel mult poti face un concurs cu taxa, in care locul 1 sa primeasca deplasarea gratuita la acel concurs (dar ar insemna o taxa cam mare, si mai multe probleme).
Nu e o solutie prea buna insa, nivelul nostru de joc mi se pare destul de scazut, daca fiecare isi plateste pentru el te asiguri ca cel care merge e serios, a studiat si considera ca e bun, nu doar face act de prezenta acolo.
In general e simplu, daca vrei sa castigi niste bani atunci risti niste bani.

Ma bucur ca se fac astfel de competitii.

Pe de o parte sunt multi bani, pe de alta parte, daca vrei sa castigi trebuie sa te antrenezi serios, sa faci o echipa de testat tot felul de deckuri si mult timp pierdut, si pentru efortul depus sunt chiar putini bani (oricat efort ai depune tot nu poti sa stii daca vei castiga sau nu).
In alte imprejurari poate m-ar fi interesat, momentan n-am timp.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49430Post fl0po
29 Jan 2014, 10:40

Cheta - a se citi sponsorizare.
Ca in orice competitie sunt anumiti oameni care vor sa sustina "sportivii" care merita, mai ales ca "These players can participate on behalf of their sponsors and are allowed to bring marketing materials to the event".... Eu l-am propus pe Rares pentru ca este clar ca investeste mult timp pt A:NR si ar fi super tare sa nu ne dezamageasca pe acolo...ca sa nu ii cerem banii inapoi la intoarcere...he he :evil: . Nu am cum sa strang cine stie ce fonduri din taxa de concurs, dar cu siguranta ca voi face tot ceva in sensul asta... M-am gandit ca poate se gasesc si la noi astfel de persoane dornice de sponsorizari & stuff....

LE: Eu cred ca ar da bine sa mergem acolo avand tricouri la fel, de exemplu. Daca nu se doreste sponsorizarea unui jucator anume, poate se strang ceva fonduri pentru alte chestii marunte dar care au un efect mult mai mare. Nu stiu, sunt pur si simplu idei care imi vin....si le scriu aici, pentru persoanele care sunt pe aceeasi lungime de unda cu mine.
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49433Post Rautz
29 Jan 2014, 10:48

Pai din cate inteleg sponsorizarea aia e 250 Euro peste costurile de transport/casa/masa, nu? Ca sa poti afisa un banner cu sponsorul. N-are nici un sens. Nici macar un magazin romanesc de boardgames n-are de ce sa plateasca banii aia ca sa afiseze un banner in Bulgaria.

Rares e intr-adevar cel mai dedicat jucator, e o ocazie buna sa vedem cat de bine stam fata de alte comunitati jucatoare.

Dar atunci nu inteleg exact ce anume ceri de la noi, noi suntem persoane fizice, nu sponsorizam, cel mult donam. Deci care e propunerea mai exact?

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49434Post fl0po
29 Jan 2014, 11:00

eu nu cer nimic de la tine si nici nu stiu ce vrei sa spui cu "noi". esti ales de cineva ca reprezentant? cine este "noi"?
daca "noi" este o gasca de negativisti este clar ca nu vreau nimic de la "noi". "Noi" poate sa stea de-o parte si sa lase pe "ei" sa isi spuna parerea, daca exista vreuna.
Chiar nu stau sa dezbat vorbe & shit!!!
Am informat legat de ceva si am intrebat daca altcineva in afara de mine mai vrea sa faca ceva in sensul asta. cine nu vrea, sau are ceva impotriva, poate sta linistit si poate ignora total anuntul facut de mine. pe de alta parte poate Rares nici nu are kef sa mearga acolo, e posibil ca diseara cand ne vedem sa ma ia la intrebari de ce dracu ma apuc io sa propun nush ce si el habar nu are nimic.
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49435Post Rautz
29 Jan 2014, 11:10

Nu stiu cine vrei sa-ti raspunda, majoritatea forumului nici macar nu-si doreste existenta acestor threaduri de Android pe forum, poate vrei sa-ti raspunda ei?

Ai intrebat: Poate o punem de-o cheta sa-l sponsorizam pe Rares 'Tarmyniatur"

"Noi", userii forumului, suntem persoane fizice(cu foarte mici exceptii). Persoanele fizice nu sponsorizeaza. "Noi" putem doar sa donam.
Si eu, si tu(poate mai mult decat mine) ne-am donat timp si bani pentru comunitate.

In cazul acestui concurs in particular nu vad nici un motiv pentru a dona bani. Cum ai spus si tu, merg 3-4 oameni cu masina, isi impart costurile, fiecare isi castiga premiul pe care il merita, si aia e.
Chiar nu stau sa dezbat vorbe & shit!!!
:lol:

misu

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49441Post misu
29 Jan 2014, 12:00

In primul rand, felicitari fl0po ca ai gasit concursul asta de la vecinii bulgari ( wtf, stai pe toate forumurile FFG ? :D )

Eu as vrea sa merg in calitate de participant, si , in anumite conditii, si in calitate de sponsor.
Ca participant, am facut un mic calcul si costurile cu deplasarea ( 4 in masina ) + cazare + taxa participare ~ 600RON. Mai raman cheltuielile cu masa si bauta dupa victorie :P

Si sponsorizarea ar putea fi o idee buna. Oricum daca ne decidem sa mergem in grup, va trebui sa ne antrenam, decktesting samd, deci am putea sa vedem la finalul antrenamentelor cine are cele mai mare sanse si sa-l sponsorizam. Inca nu-mi dau seama daca merita acel bye suma respectiva, sau daca vrem sa promovam ceva anume la 'fratii' nostri bulgari :D

misu

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49443Post misu
29 Jan 2014, 12:08

Rautz wrote:Nu stiu cine vrei sa-ti raspunda, majoritatea forumului nici macar nu-si doreste existenta acestor threaduri de Android pe forum, poate vrei sa-ti raspunda ei?
vorbesti serios ? tu reprezinti majoritatea in acest forum ?

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49446Post DanielIndru
29 Jan 2014, 13:01

Rautz wrote:Nu stiu cine vrei sa-ti raspunda, majoritatea forumului nici macar nu-si doreste existenta acestor threaduri de Android pe forum, poate vrei sa-ti raspunda ei?
Atentie: ideea era sa exista o sectiune separata, nu sa nu se mai vorbeasca.

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49447Post fl0po
29 Jan 2014, 13:05

djdano wrote:
Rautz wrote:Nu stiu cine vrei sa-ti raspunda, majoritatea forumului nici macar nu-si doreste existenta acestor threaduri de Android pe forum, poate vrei sa-ti raspunda ei?
Atentie: ideea era sa exista o sectiune separata, nu sa nu se mai vorbeasca.
Corect!
HACK OR GET WHACKED!

Rautz

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49448Post Rautz
29 Jan 2014, 13:05

Cred ca ar trebui sa va calmati si sa cititi mai bine, ne intelegem mai bine cu vorbe & shit.

Au fost discutii pe forum cu foarte multi useri care sunt deranjati de atata Android, vezi aici: http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?p=46378#p46378
Atentie: ideea era sa exista o sectiune separata, nu sa nu se mai vorbeasca.
S-a cerut si comasarea unor threaduri, dar nu asta era ideea, ideea e ca pe majoritatea nu-i intereseaza Android.

Tocmai pentru ca eu sunt printre cei o mana de oameni(minoritate) care mai posteaza pe aici, m-a surprins ca Flopo se astepta sa-i raspunda altcineva. Nu stiu exact cine, de aia am si intrebat.

La fel am intrebat si care e propunerea concreta a lui Flopo, pentru ca se tot vorbeste despre 'sponsorizare', dar in esenta voi vorbiti despre donatie. Sponsorizarea are caracter publicitar si e facuta de firme in special, voi nu vreti publicitate, vreti doar sa rasplatiti in vreun fel un membru al comunitatii.
Se poate cauta si sponsorizare, dar asta se discuta direct cu proprietarii de magazine, probabil nu vor raspunde pe forum unui indemn la cheta.

Nu-i nimic, daca va deranjez nu ma bag. Va urez mult succes si sa le luati banii bulgarilor.

misu

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49452Post misu
29 Jan 2014, 14:17

Acesta este forumul denumit 'Concursuri .. ' si cred ca aici ar trebui sa stea threadurile dedicate concursurilor Android, chiar daca nu intereseaza pe majoritatea. Ma indoiesc ca toate concursurile din acest forum intereseaza pe majoritatea..
Pentru restul discutiilor legate de Netrunner ar putea fi creat un sub-forum, unde sa fie grupate.

acidutzu

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49454Post acidutzu
29 Jan 2014, 14:25

Cum sa nu sponsorizeze si persoanele fizice? Sunt pregatit sa sponorizez 4 tricouri cu mine jucand mima.

Deschapelles

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49455Post Deschapelles
29 Jan 2014, 14:27

Bine punctat Misu! :) I could care less for Ticket to Ride: Macklin, de exemplu.

Revenind la subiect: vreau sa merg la acest concurs, si nu ma dau la o parte de la sponsorizare daca unul din jucatorii cei mai constanti si activi(Rares) intampina dificultati in acest sens :) Sa vedem ce zice si "inculpatul" in legatura cu acest subiect.
Sper sa fim cat mai multi si sa inchiriem un microbuz or something sa mergem la bulgari in "schimb de experienta" :) De ce nu, poate vom avea macar un jucator in top 8 sa ne reprezinte si sa facem scandal de pe margine :)

Go team Romania :)

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49456Post 26octombrie
29 Jan 2014, 14:30

Deschapelles wrote:Go team Romania :)
:tu: :tu: :tu:


idee (poate nu buna, da o zic): poate vorbiti cu Andrei Novac si isi pune poza cu Praetor pe tricourile voastre ;)

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49458Post fl0po
29 Jan 2014, 14:47

26octombrie wrote:idee (poate nu buna, da o zic): poate vorbiti cu Andrei Novac si isi pune poza cu Praetor pe tricourile voastre ;)
io zic sa vorbim cu baietii de pe forum care lucreaza la TVR si sa ne facem tricouri cu Balanel si Miaunel, Pic si Poc si, de ce nu, cu Mihaela! (pentru cine cunoaste personajele)....pentru cine nu, propun tricouri cu Sandy Bell vs Captain Planet.
HACK OR GET WHACKED!

Deschapelles

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49459Post Deschapelles
29 Jan 2014, 14:49

Probabil ca Andrei Novac nu e interesat deloc de Android: Netrunner.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49462Post DanielIndru
29 Jan 2014, 15:08

Daca ii scrieti numele pe tricouri intr-un fel anume poate iesiti basma curata:

Andrei: Novac

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Android:Netrunner - Chronos Protocol Tour: Bulgaria

Post: # 49464Post 26octombrie
29 Jan 2014, 15:19

e clar ca am intrat intr-o camera necunoscuta...
eu n-am auzit de domnul asta pana ieri, cand a postat Eugen. m-am gandit ca cineva care isi lanseaza un joc ar avea interes sa sponsorizeze un eveniment unde vin... duh... jucatori. my bad

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”