Concurs 5 ani de Board Games BLOG

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54198Post CostyBGB
01 Jul 2014, 13:56

Image

Pe data de 17 iunie 2014 am implinit 5 anisori de existenta si ne-am gandit sa ii sarbatorim “impreuna”! Suntem curiosi sa aflam ce credeti despre anumite jocuri de societate incercate de voi.

Cum vom face asta? Printr-un concurs cu premii in jocuri in valoare de 800 lei!!! Tematica acestui concurs: "Plusuri si minusuri in jocul de societate X".

Mai multe detalii despre concurs gasiti pe blog: http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/ .
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54318Post CostyBGB
07 Jul 2014, 17:55

8 analize primite pana acum pentru concursul 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! Premii in jocuri in valoare de 800 lei! Tu ce mai astepti? :D
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54345Post Imago
08 Jul 2014, 11:02

Sunbt guri care spun ca la concursuri de genul dat castiga prietenii prietenilor organizatorilor... Doar am auzit, o fi un zvon probabil nefondat, oamenii de obicei sunt subiectivi si au impresia ca "operele" lor ar trebui sa castige tot la rand. Insa intrucat e o treaba ingrata sa alegi care din compunerile glorioase ale unor amatori este mai putin penibila decat alta, ramane loc de speculatii intodeauna:)

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54363Post CostyBGB
08 Jul 2014, 13:32

Fondat sau nefondat zvonul de care spui, e clar ca la fiecare dintre noi exista o doza de subiectivism mai mica sau mai mare (la participanti, la organizatori, dar mai ales la cei care privesc de pe margine).

Legat de faptul ca "la concursuri de genul dat castiga prietenii prietenilor organizatorilor" - cred ca la majoritatea concursurilor pot castiga "prietenii prietenilor organizatorilor" sau chiar "prietenii organizatorilor" daca organizatorul isi doreste asta si transmite participantilor "care trebuie" informatiile "care trebuie". Diferenta o face doar nivelul de corectitudine/fair play al organizatorilor.

Un alt aspect legat tot de "prietenii prietenilor organizatorilor" - comunitatea asta a noastra (a jucatorilor de board games din Romania) nu este atat de mare si in general, ne cam cunoastem intre noi. Acum, daca la un concurs participa doar persoane cu care ne stim... e clar ca va castiga unul dintre ei, nu? :)

Cu doza de subiectivism inclusa, ne consideram totusi niste organizatori corecti. Asa ca... spor la scris si la trimis e-mailuri! :)
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1382
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54374Post Teddy
08 Jul 2014, 14:47

Pana cand se desfasoara concursul? Nu stau bine cu timpul acum, insa as vrea sa particip.

@ BeatU - Nu cunosteam pe nimeni cand am castigat un concurs aici, pe forum. Acum am inceput sa mai cunosc oameni. Nu pleca urechea la gurile rele. Pune mana pe condei si da-i bice.

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54379Post CostyBGB
08 Jul 2014, 15:12

Conform regulamentului... pana pe 25 iulie 2014 :) http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

voight

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54380Post voight
08 Jul 2014, 16:05

O intrebare: review-ul trebuie sa fie pentru un joc mai nou, gen 2013-2014 sau doar un joc preferat ? (zic si eu in extrem: Catan din 1995 ? :) )

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54383Post CostyBGB
08 Jul 2014, 16:30

Dar NU este vorba de review-uri! :) Mergi pe link-ul asta si gasesti toate detaliile: http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/ . Poate sa fie orice joc de societate :)
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

voight

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54384Post voight
08 Jul 2014, 16:41

Am citit :)

"Un exemplu de analiza (cum ar trebui sa arate emailul vostru):"

Deci da, nu e un review, e o analiza !!! (doar pentru curiozitatea mea personala, oare cum s-ar traduce asta in engleza ? examination ? ) :))))

Mersi :)

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54386Post CostyBGB
08 Jul 2014, 17:31

Intr-adevar, review = analiza. Doar ca, atunci cand e vorba de board games, review inseamna ceva mai amplu, nu doar plusuri si minusuri. Ii spunem cum ii vrei, daca asta te ajuta in compunerea textului! :D
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54471Post CostyBGB
13 Jul 2014, 12:12

41 de analize primite pentru concursul 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! Tu ce mai astepti? http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54628Post CostyBGB
19 Jul 2014, 13:45

Ultima saptamana in care mai puteti participa la concursul cu premii in jocuri in valoare de 800 lei! 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! Tu ce mai astepti? http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54729Post CostyBGB
24 Jul 2014, 23:21

108 analize primite pentru concursul 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! Aglomeratie mare pe final! :) http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54738Post CostyBGB
26 Jul 2014, 13:30

Multumim tuturor pasionatilor de board games care au trimis in total peste 120 de articole pentru concursul aniversar 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! Minionii echipei BGB lucreaza de zor la incarcarea articolelor (vor fi publicate toate o data).

In urmatoarele zile le vom analiza in detaliu, iar pe 1 august 2014 vom anunta cei 5 castigatori!
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54746Post CostyBGB
27 Jul 2014, 21:13

Toate cele 124 de articole primite pentru "Concursul Aniversar 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X" au fost publicate pe blog! Multumim inca o data tuturor pasionatilor de board games care au trimis articole! Castigatorii vor fi anuntati vineri, pe 1 august 2014! http://www.boardgames-blog.ro/tag/5-ani/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54748Post cristianf
27 Jul 2014, 22:55

Whoaaa... titanic work.. 120 de articole plus poze urcate intr-un singur weekend ? Sigur nu esti in perfuzii ? :lol: BTW v-a mancat toate cele 13 pagini. Daca vreau sa citesc un articol mai vechi ce fac ? :mrgreen:

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54749Post deeug
27 Jul 2014, 23:03

Domnu' Costi, eu sunt convins ca la ora asta tremuri din toate incheiturile, mainile au sindromul tunelului carpian, ochii nu ti se mai pot focaliza si parca-ar vrea sa caute un alt cap care sa nu-i suprasolicite in halul in care ai facut-o tu! :)
Felicitari pentru concurs si pentru succesul avut si sa fiti tari pe pozitii si dupa alti 5 ani! :)
Spor maxim la jurizare!

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54751Post CostyBGB
27 Jul 2014, 23:56

Inca n-am bagat perfuzii, sunt ON sa vad ce greseli am facut :D (pana acum una singura, mai vedem maine dupa ce se intoarce lumea la pc-uri).
@cristianf: avem casuta de cautare, plus ca avem pagini separate pentru diferite sectiuni :)
Multumim de urari!
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54754Post AngelEye
28 Jul 2014, 07:27

CostyBGB wrote:Inca n-am bagat perfuzii, sunt ON sa vad ce greseli am facut :D (pana acum una singura, mai vedem maine dupa ce se intoarce lumea la pc-uri).
Ai uitat sa ii pui numele lui Eugen la al 2-lea articol dar l-am recunoscut dupa stilul inconfundabil :)

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs 5 ani de Board Games BLOG

Post: # 54873Post CostyBGB
01 Aug 2014, 23:35

Am anuntat castigatorii Concursului aniversar 5 ani de Board Games BLOG – Plusuri si minusuri in jocul de societate X! A fost greu, e tarziu, dar inca este 1 august 2014! :) http://www.boardgames-blog.ro/board-gam ... cietate-x/
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

Post Reply

Return to “Concursuri ForumBoardGames.ro si parteneri”