[ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24084Post mihai
20 Mar 2012, 14:11

cei care au primit cadouri mai mari de 250 lei au contribuit cu mult peste 250, toate s-au discutat intre participanti. Si nu imi amintesc sa fi fost cineva care s-a intrebat acest lucru (noi suntem deschisi la orice fel de intrebari, sugestii, sesizari, etc).

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24085Post DanielIndru
20 Mar 2012, 14:19

Partea asta cu contributia variabila nu am stiut-o, e posibil sa fi fost introdusa undeva pe parcurs si sa-mi fi scapat, in regulamentul initial sigur nu am vazut-o.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24086Post mihai
20 Mar 2012, 14:21

am avut persoane care au cerut sa participe cu mai mult ca sa aiba un cadou mai "consistent"...

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24088Post Chuckila
20 Mar 2012, 14:54

djdano, eu am fost de exemplu unul dintre participantii care am intrebat daca se poate "pune in plus" la cadou. Imi place ideea de a deschide un pachet cu jocuri surpriza, can't help it :)

Insa nu m-am gandit ca asta ar putea produce neliniste intre cei participanti. Imi cer scuze daca nu am intrevazut-o ca fiind o problema; chiar daca nici acum nu imi dau seama de ce ar fi :?

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24090Post adixor
20 Mar 2012, 15:00

sa nu uitam si ca exista un fisier pe google docs updatat cu toate platile tuturor.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24092Post mihai
20 Mar 2012, 15:01

@adixor - disponibil pentru participanti :)

acidutzu

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24093Post acidutzu
20 Mar 2012, 15:04

Problema ar putea fi ca incercam sa-mi dau seama de unde cumparau unele jocuri atat de ieftine de se incadrau in 250, ca sa imi iau si eu. :lol: Variau valorile cadourilor de la un participant la altul incat nu intelegeam daca se cumparau unele prea scump, sau altele prea ieftin.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24094Post Chuckila
20 Mar 2012, 15:07

Da, ar fi fost mult prea frumos Brass si Quarriors! in cuantumul initial :D Ce fain ar fi fost ...

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24095Post DanielIndru
20 Mar 2012, 15:08

Pai daca a existat posibilitatea asta pe parcurs, era frumos sa sa prezinte tuturor ca o optiune, sunt convins ca multi dintre noi ar fi optat pentru ea.
Noi am respectat litera regulamentului si nu am pus intrebari. :)
Iar acel tabel cu platile efectuate imi spune doar care au fost platile efectuate, nu care sunt optiunile sau de ce Chuckila a platit mult mai mult decat toti ceilalti.

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1806
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24096Post mihai
20 Mar 2012, 15:10

pentru editia a 2-a o sa se tina cont de toate aceste discutii si o sa imbunatatim regulamentul si optiunile. Asa ca orice feedback e binevenit ca sa putem face o a doua editie mai buna.

User avatar
tasurinchi
King Meeple
King Meeple
Posts: 863
Joined: 13 Jan 2010, 20:06
Location: Brașov

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24103Post tasurinchi
20 Mar 2012, 16:13

Eu am scris la un moment dat intr-un mail ca se poate dar nu stiu cati au observat. Cred ca trebuia sa trimit un mail numai despre asta, dar nu m-am prins la momentul respectiv.

Oricum, era deja octombrie - noiembrie parca. Initial am hotarat sa nu procedam astfel dar ne-am sucit pe traseu, din cauza asta l-am si refuzat pe suf initial...

In alta ordine de idei, stiu ca au fost destule intarzieri, in special in partea a doua a anului. Din pacate am fost toti destul de ocupati si la un moment dat nu am mai reusit sa ne sincronizam cum trebuie, din cauza asta au aparut intarzierile.

Eu (si probabil ca si ceilalti reni :D) imi cer scuze pentru toate neajunsurile si intarzierile si sper ca editia urmatoare sa fie mai bine organizata.

Cu ocazia asta vreau sa anunt si ca, din lipsa de timp, nu voi mai putea sa fac parte din comitetul de organizare pentru o eventuala editie viitoare.

In schimb, puteti conta pe mine ca simplu participant :)

pfinix

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24136Post pfinix
21 Mar 2012, 10:37

In legatura cu discutia despre valoarea jocurilor - da, au existat cateva cazuri in care valoarea a fost mai mare decat cea prevazuta, deoarece participantii respectivi au dorit acest lucru. Dar asta s-a facut doar pentru 2-3 persoane maxim.

Insa pentru restul de cadouri ne-am incadrat in suma de 250 lei. Va reamintesc ca am colaborat pentru acest proiect cu 3 magazine online de jocuri, carora le-am cerut oferte pentru fiecare cadou, iar acestia ne-au facut ofertele astfel incat sa se incadreze in 250 lei. Combinatiile de jocuri pentru fiecare in parte au fost facute in functie de stoc si de ofertele pe care ni le-au facut fiecare din aceste magazine. Nu am luat cadouri de sume diferite (270 pt unul si 210 pt altul spre exemplu) ci am luat cadouri care, dupa reducerea aplicata de magazinele respective (special pentru acest proiect), se incadrau in 250 lei. Pretul la care s-au cumparat deci unele jocuri a fost putin mai mic decat cel afisat de magazine si a fost facut special pentru noi, deci din pacate nu puteti lua acele jocuri la acelasi pret redus (decat poate daca aveti o intelegere speciala cu magazinele) :).

Daca mai sunt si alte nelamuriri va stam la dispozitie, nu avem nimic de ascuns :). Insa personal ma deranjeaza putin toate indoielile acestea care au aparut brusc acum la sfarsit. Daca simtiti nevoia sa vedeti o lista cu fiecare cadou detaliat (cat a costat, care a fost reducerea, etc.) cred ca se poate face, dar in particular. Nu vrem sa expunem public preturile si reducerile pe care le-am primit de la fiecare magazin pentru ca nu este etic si nu mi se pare deci corect sa influentam asa ofertele lor pe viitor.

Iar despre ce s-a mai discutat, detalii sarite cu vederea sau aparute pe parcurs, din nou va reamintesc si aici ca Editia 1 a Renilor FBG a fost un proiect-pilot, nici unul din noi un stia la inceput exact ce trebuie facut si cum, dar am facut un plan pe care am reusit sa-l respectam in cea mai mare parte. Desigur au existat si detalii pe care le-am sarit cu vederea la inceput si care au aparut pe parcurs, dar fiind prima data am zis sa nu facem politie ci sa facem tot ce putem ca sa multumim pe toata lumea. Vom lua cu siguranta in calcul pentru urmatoarea editie ce a mai aparut pe parcurs si nu era prevazut in regulament.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: [ANUNT] Renii forumboardgames.ro Editia I 2011-2012

Post: # 24138Post DanielIndru
21 Mar 2012, 10:46

Eu nu m-am indoit de nimic, am crezut cu tarie ce mi-au vazut ochii. :)

Lasand gluma la o parte, nu pun sub semnul intrebarii activitatea Renilor sau buna functionare a proiectului, doar remarc anumite "glitches" care au aparut pe parcurs si fac propuneri pentru viitoarea editie.
E clar ca ati facut o treaba buna si la final toti participantii sunt multumiti. Mai putin unul, se stie el. Dar a si plecat. :)

Sunt convins ca toata lumea iubeste transparenta, adora sa fie tinuta la curent cu ce se intampla si ce se schimba din mers si, mai ales, e innebunita dupa cadouri frumoase.
Va doresc ca a doua editie a proiectului sa mearga mai unsa ca prima si sa nu mai contina acel 5% de "buruiana".

Post Reply

Return to “Renii ForumBoardGames.ro 2011-2012”