Antike pentru 2 jucatori

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
criss

Antike pentru 2 jucatori

Post: # 13658Post criss
16 Mar 2011, 12:05

Aceasta este varianta BGG neoficiala Antike pentru 2 jucatori, creata si modificata in timp de userii de pe BGG. In opinia mea, folosind aceasta varianta se poate juca la fel de bine in 2 jucatori ca si in mai multi jucatori. Am testat-o (si imbunatatit-o) in peste 10 jocuri, toate au avut tensiune si nu s-a stiut cistigatorul decit la sfirsit. In cazul ca se joaca pe Western Map, tabla de joc se poate indoi in doua, ocupind foarte putin loc (trebuie doar printat rondelul sau tabelul de scor, dupa caz, le gasiti in al doilea fisier atasat).
Have fun! :)

Later edit: Ne pare rău, cota fişierelor ataşate a fost atinsă. Se pare ca nu pot atasa cele doua fisiere. Cine doreste sa joace Antike in 2 jucatori, il rog sa-mi lase un PM cu un email unde sa-i trimit fisierele.

Later, later edit: mai jos gasiti cele doua fisiere. :)
Last edited by criss on 16 Mar 2011, 13:17, edited 1 time in total.

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Antike pentru 2 jucatori

Post: # 13660Post suf
16 Mar 2011, 12:14

Nu se pot incarca pe BGG? Si eu sunt curios de varianta asta in 2.

criss

Re: Antike pentru 2 jucatori

Post: # 13661Post criss
16 Mar 2011, 12:32

Ii multumesc lui adixor, care mi-a dat posibilitatea sa incarc cele doua fisiere.
Le atasez mai jos.

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”