Care sunt TERRAFORMED WORLDS in Race for the Galaxy?

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Care sunt TERRAFORMED WORLDS in Race for the Galaxy?

Post: # 21399Post deeug
02 Jan 2012, 13:43

Am jucat azi un joc de Race pe comp si am pus jos PAN-GALACTIC AFFLUENCE, o dezvoltare de 6, care, pe langa alte lucruri iti da 2 puncte pentru fiecare TERRAFORMED WORLD din tablou. Pe carte, aceste lumi sunt indicate grafic cu un cerc gri plin. Eu aveam in tablou 3 lumi din astea dar am primit puncte numai de la Prestige Point-urile pe care le aveam...Pana la urma e o greseala a softului sau nu alea sunt TERRAFORMED WORLS?

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Care sunt TERRAFORMED WORLDS in Race for the Galaxy?

Post: # 21401Post DanielIndru
02 Jan 2012, 14:02

"Terraformed worlds" sunt acelea care contin cuvintele in titlu.
In jocul de baza nu am gasit decat una, (5/5 si Consumption 1) dar e posibil sa fie mai multe in expansiuni - am impresia ca si dezvoltarea de care vorbesti e dintr-o expansiune, nu?
Faptul ca iti arata un cerc gri (lumi neutre neproductive) e "misleading", doar cateva din aceste lumi neutre sunt "terraformed".

User avatar
deeug
King Meeple
King Meeple
Posts: 855
Joined: 18 Jan 2011, 22:12
Custom Rank: Game Explorer
Location: Bucuresti

Re: Care sunt TERRAFORMED WORLDS in Race for the Galaxy?

Post: # 21402Post deeug
02 Jan 2012, 16:08

Ai dreptate Daniel!
Dezvoltarea e dintr-o expansiune si in tot jocul cu toate expansiunile nu exista decat cartea de care ai pomenit tu si care se cheama TERRAFORMED WORLD. Doar ea aduce 2 puncte suplimentare de victorie impreuna cu PAN-GALACTIC AFFLUENCE.
eu ma gandeam ca e o categorie de carti "terraformed worlds", dar de fapt e o singura carte.

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”