Labyrinth:tWoT Martyrdom Operations

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
Dang

Labyrinth:tWoT Martyrdom Operations

Post: # 31943Post Dang
14 Dec 2012, 20:08

Intebare pentru solo play:

"Martyrdom Operations" zice ca: "Play if non-islamist rule country has a cell. Replace the cell with any 2 available plot markers."

Jihadistul joaca Martyrdom Operations. Flowchartul zice: play event.

Harta arata asa:
US: hard.
Prestige: High
GWOT Penalty: 0
Funding: 9
Celule prezente in : Afganistan IR, Pakistan Fair Neutral, Egypt Poor Neutral, Kenya Soft. Nu sunt trupe in nici o tara dintre cele mentionate. Toate celulele sunt sleepers. Nu sunt Aid markers, BR, RC pe harta.

Recunosc ca nu stiu sa joc acest event folosind flowchartul de la plot. La radicalization nu cred ca ar trebui sa ajung, pt ca e event, nu OPS. Ar trebui sa folosesc flowchartul de la plot sau altul?

Am intrebat asta si pe bgg, dar e cam liniste acolo.
Stiu ca nu e un joc foarte popular la noi, dar poate se gaseste vreun cunoscator sa ma lumineze si pe mine.

Dang

Re: Labyrinth:tWoT Martyrdom Operations

Post: # 31946Post Dang
14 Dec 2012, 21:34

Lamurit, thanks to bgg

E chiar in rulebook

9.4.2.1 For event-driven activities, use Jihadist Activities charts as follows:
• For Plot placement, use “Plot”. If Radicalization results, use the card’s value for Radicalization (9.4.3) and ignore the event.

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”