Lords of Vegas

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Lords of Vegas

Post: # 53295Post nqq
27 May 2014, 14:49

Am urmatoarea nelamurire:

1. la un moment dat in joc ,raman fara zaruri,iar apoi scot un zar de la un cazino de nivel 4 sa zicem.Ce se intampla cu acel cazino gol,fara zar? ramane pe tabla sau este pus inapoi in stacul de cazinouri(patratele colorate).

sau... poate cineva sa faca sprawl pe acel lot unde este deja cazino construit fara e fara zar ?

2. Cand vreau sa fac remodel, trebuie neaparat sa fac la toate cazinourile dintr-o zona ,sau pot face doar la unele ( adica am in zona C un cazino mare de nivel 5 si unul mic de nivel 2 de alta culoare...pot face remodel la un singur cazino ce apartine de cel de nivel 5 cu scopul de a se uni cu cel de nivel 2 si asa cel de nivel 2 devine nivel 3 )...

3. In jocul de 2 jucatori ,regula zice ca atunci cand apar carti ce apartin de zona F ,se plateste doar...nu se poate construi.Intrebarea este daca se primesc puncte de victorie pt cazinouri cand apare carte cu zona F ?! acelasi lucru la cartea cu zona F dar e pay the strip. se platesc si bani si puncte ?

sper sa ma intelegeti:D

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Lords of Vegas

Post: # 53324Post nqq
27 May 2014, 21:28

nimeni nimic?

Rautz

Re: Lords of Vegas

Post: # 53325Post Rautz
27 May 2014, 21:37

Nu cunosc jocul, insa am avut experiente placute punand astfel de intrebari de regulament pe BGG, de obicei sunt oameni care sunt 'subscribed'(sunt fani) la diverse jocuri si-ti raspund foarte repede.
Primesc de obicei raspuns in 2-3 minute, chiar in timpul jocului si putem folosi regula respectiva.


nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Lords of Vegas

Post: # 53329Post nqq
27 May 2014, 22:19

multumesc pt indrumare :)

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”