Update reguli Red November

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
adixor

Update reguli Red November

Post: # 6357Post adixor
26 Jul 2010, 22:45

Fantasy Flight Games a lansat versiunea revizuita a manualului Red November (manualul original mi s-a parut foarte incalcit). Fisierul updatat:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... =36&esem=4

haretel

Re: Update reguli Red November

Post: # 6362Post haretel
26 Jul 2010, 23:07

n-am jucat niciodata RN; e fun ?

adixor

Re: Update reguli Red November

Post: # 6363Post adixor
26 Jul 2010, 23:15

depinde.. pt mine era cat de cat (niste idei simpatice, si cooperativ) dar pentru chris nu. iar regulamentul vechi era un cosmar, nu stiu cum e asta nou.

chrislove

Re: Update reguli Red November

Post: # 6365Post chrislove
27 Jul 2010, 00:08

hai ca nu esti f corect. initial mi-a placut mult jocul, dupa care (cateva jocuri) a intrat intr-un oarecum declin.

e totusi un joc simpatic, original, si haios

jakkal

Re: Update reguli Red November

Post: # 6444Post jakkal
31 Jul 2010, 01:12

Si mie mi s-a parut interesant ca idee Red November: niste gnomi betivani, prinsi intr-un submarin care este amenintat cu distrugerea din toate partile, pare a fi un subiect de joc distractiv. Dar.....dupa mai multe partide jucate cu un numar diferit de jucatori, in care de fiecare data am invins "sistemul", imi pare un joc "meh". Manualul initial nu mi s-a parut foarte incalcit, dar nu stiu daca l-as mai juca, chiar si cu un update la el.

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”