Champions of midgard

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 797
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Champions of midgard

Post: # 65745Post nqq
14 Nov 2015, 16:33

Cateva intrebari pentru cine a jucat jocul:

1.Cand te lupti cu un inamic si dai cu x zaruri(vikingi) si din prima aruncare ai omorat inamicul el iti da damage si trebuie sa pierzi zaruri(vikingi) chiar daca ai dat leathal damage ?

2.Cartile de rune se pot juca doar 1data in tot jocul ?(one time use ) cand vrei tu ? sau in fiecare runda a jocului poti sa le folosesti ?

cam atat pana acum. Ms

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 797
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Champions of midgard

Post: # 65747Post nqq
14 Nov 2015, 22:34

Inca o intrebare:

Cand Te duci Sa ataci monstrii cu shipul Si mmonstrul are 2atac Si 2 defense Si dupa CE rezolvi cartea de journey ramai doar cu 1 zar,Mai aindreptul Sa Te lupti cu monsyru?

Ideea e ca din cate am inteles monstrul are 2,atac deci automat iti omoara doi vikingi chiarbdaca ii Dai lethal damage,Ai voie Sa.l ataci doar cu 1,zar??

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Champions of midgard

Post: # 65764Post cristianf
15 Nov 2015, 13:43

1. Da.
A player's damage and an enemy's damage are dealt simultaneously
2. O data pe joc.
All rune cards are single-use and contain the "flip to activate" symbol. They may be activated at any time.
3. Da.
Combat ends at the end of a round in which at least one of the following is true:

The enemy has taken lethal damage.
All committed Viking Warrior dice have been defeated.
:)

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 797
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: Champions of midgard

Post: # 65772Post nqq
15 Nov 2015, 21:07

ms. Deci am jucat corect in mare parte pana acum. doar ca am mai uitat de regula cu nr max de vikingi:)

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Champions of midgard

Post: # 65773Post cristianf
15 Nov 2015, 23:27

Era sa jucam si noi prost treaba respectiva, dar s-a intrebat cineva de la masa care e faza cu cele 8 spatii de pe character tile si ne-am prins pana la urma.

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”