TTR-pennsylvania

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar topic-uri legate de reguli sau regulamente ale jocurilor precum si diverse variante oficiale sau neoficiale (care pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul threadurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe reguli si variante va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

TTR-pennsylvania

Post: # 66331Post nqq
08 Dec 2015, 15:39

Pentru cei care au incercat noua harta intrebare:

Daca iti pui trenuri pe o ruta dubla care iti da posibilitatea sa-ti alegi un share la o companie de trenuri,cand un alt jucator ocupa si cealalta ruta mai are dreptul sa aleaga share?

Unele rute iti arata si de-o parte si de alta ca poti sa alegi share-uri la companii iar altele nu au si pe o parte si pe alta. La rutele duble mai ales ...ma intreb eu oare daca construiesti trenuri pe o ruta dubla dar pe culoarea care construiesti tu nu arata sharurile poti sa-ti alegi?

oare m-am facut inteles?:)

voight

Re: TTR-pennsylvania

Post: # 66570Post voight
21 Dec 2015, 17:05

si noi ne-am gandit la asta cand am incercat, si dupa cateva dezbateri am decis ca poti sa iei shares de pe ambele parti ale rutei duble. Am cautat si pe BGG si nu e discutat nicaieri pana acum. Avand in vedere ca nu se mentioneaza nicaieri in reguli ma gandesc ca e ok cum ne-am gandit.

nqq
King Meeple
King Meeple
Posts: 795
Joined: 25 Aug 2013, 17:05
Location: Bucuresti

Re: TTR-pennsylvania

Post: # 66571Post nqq
21 Dec 2015, 17:14

asa ne-am gandit si noi. altfel nu erau atat de multe sheruri la unele companii

Post Reply

Return to “Discutii reguli si variante”