[closed] Obsession: Pride, Intrigue & Prejudice in Victorian England

Ati descoperit un proiect interesant pe Kickstarter? Deschideti un topic si poate gasiti si alti useri interesati de joc.
Post Reply
User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

[closed] Obsession: Pride, Intrigue & Prejudice in Victorian England

Post: # 94501Post unq_flipmo
20 Jan 2019, 03:23


Obsession e un proiect pe care l-am urmarit la vremea respectiva dar datorita tornado-ului de alte "angajamente" intr-un final am renuntat la a-l sprijini. Am uitat de el. Insa inca de anul trecut dar mai ales acum in ianuarie am inceput sa aud din ce in ce mai multe lucruri bune. Unii il vad in primele zece jocuri ale anului (trecut), altii chiar revelatia anului. Mai sa fie. M-as multumi sa fie un joc foarte bun. N-o sa mint ca intrigat de voci l-as fi studiat, filmulete, recenzii peste recenzii, nicidecum, l-am verificat sumar si am ajuns la concluzia ca mi-l doresc.

Se mai putea face late pledge prin backerit insa pretul era piperat. 88$ joc de baza + extensie + transport la usa. In urma unei discutii cu designerul (intrebarea mea a fost daca poate sa mi-l ofere la pretul de ks, 74$) am primit o oferta de nerefuzat. Intentia mea e sa mai gasesc o persoana interesata de joc in asa fel incat sa scad(em) costurile si mai mult.

Rezumat:

backerit - 88
KS - 74

Oferta designer joc baza, extensie, transport o copie - 65
Oferta designer 2 x joc baza + 2 x extensie + transport - 115 adica 57.5$ cap de om, baza+extensie+transport again.

O sa astept o zi doua dupa care o sa-l comand, cu transport injumatatit sau nu. Daca cineva din Bucuresti (de preferabil) e interesat poate sa-mi dea un semn. Primul venit primul servit. Pt. mai mult de doi pot sa intreb dar nu garantez nimic. Mersi

PS: nu e ca da copiile sa scape de ele, la intrebarea mea daca vrea sa il propun si "dealerului" meu a zis ca imi multumeste dar mai are mai putin de 50 de bucati pentru Europa si ca nu poate satisface momentan cereri de retailer
Last edited by unq_flipmo on 20 Jan 2019, 22:58, edited 1 time in total.
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1383
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Obsession: Pride, Intrigue & Prejudice in Victorian England

Post: # 94502Post Teddy
20 Jan 2019, 12:50

Ma bag eu :)

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Obsession: Pride, Intrigue & Prejudice in Victorian England

Post: # 94512Post unq_flipmo
20 Jan 2019, 22:58

Adjudecat
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

Post Reply

Return to “Kickstarter”