spielbox - Game Magazine since 2010

Ati descoperit un proiect interesant pe Kickstarter? Deschideti un topic si poate gasiti si alti useri interesati de joc.
Post Reply
User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

spielbox - Game Magazine since 2010

Post: # 104709Post unq_flipmo
26 Nov 2019, 19:41



Daca iubesti fenomenul nu ai cum sa nu fi auzit de spielbox. Articole despre industrie, recenzii jocuri, evenimente etc. Si promo-uri, cateodata chiar unul care te intereseaza. Engleza, 7 numere publicate pe an.

Din experienta proprie nu toate articolele sunt pentru toata lumea cum nu toate jocurile sunt pentru toata lumea. Insa incet incet am adunat vreo +20 de almanahe si nu pot sa neg ca am fost invidios cand am vazut pe fb acum cateva luni la cineva (autohton, stiu cine dar nu zic) probabil intreaga colectie sau aproape :p

Am schimbat deja cateva mesaje cu ei si fata de ce vedeti pe KS sunt deschisi si la retailer pledge (Daniel daca poti intreaba-l tu pe Alex te rog, eu i-am promis ca o saptamana nu-l mai stresez cu nimic, eventual daca poate comunica si un pret dupa ce vb. cu ei, informatia pe care o am deocamdata e ca sunt deschisi dar ca trebuie facut "outside KS") dar si group pledge (urmeaza sa primesc detalii). Vorbim de abonament pe un an cu 7 numere incluse + shipping desigur, orice altceva ar insemna complicatii imo. Orientativ (sau nu, ramane de vazut) putem demara si o lista, eu de siguranta am facut si un pledge de 34 + 14 shipping. Evident ma astept ca pretul sa fie mai mic in eventualitatea unui group/retailer pledge.

1. unq_flipmo
2.
3.
4.
5.
..
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: spielbox - Game Magazine since 2010

Post: # 105153Post unq_flipmo
11 Dec 2019, 00:32

Revin cu un raspuns pt. ca am zis c-o sa o fac desi interesul nu e chiar comparabil cu ultima campanie CMON:

"As a private group I can offer following:

1-3 copies: 10%
4-6 copies: 15%
7-9 copies: 20%
10-12 copies: 25%

Delivering at one address"
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

Post Reply

Return to “Kickstarter”