Colectiile noastre

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
haretel

Re: Colectiile noastre

Post: # 840Post haretel
12 Feb 2010, 23:58

tu ce-mi recomanzi intre Le Havre si Agricola, facand abstractie de tematica ?

haretel

Re: Colectiile noastre

Post: # 841Post haretel
13 Feb 2010, 00:25

Chris, am pus si niste note- celor pe care le-am jucat ...stii cum e totusi cu notele: foarte subiectiv in ftie de momentul in care le acorzi
astept totusi jocul de 10 :)

chrislove

Re: Colectiile noastre

Post: # 843Post chrislove
13 Feb 2010, 13:59

Ma bucur ca ai trecut totusi orientativ niste note, pt ca asa ne putem da seama cam ce stil de joc iti place.
Uite, am vazut ca nu ai jocuri economice prea mult, iar Le Havre (desi e f bun pt categoria lui) e totusi f. complex, si nu cred ca vi s-ar potrivi deocamdata.
Agricola e si mai scurt, are si varianta de family game si ar fi mai indicat la inceput, sau cand nu ai rabdare/timp cu un joc economic f. complex.

Ai dreptate, nici eu nu pot da unui joc nota 10, am facut-o acum ceva timp dar mi-a trecut :)

haretel

Re: Colectiile noastre

Post: # 849Post haretel
13 Feb 2010, 23:07

Multumesc pentru sfaturi, Chris. Agricola sa fie!

chrislove

Re: Colectiile noastre

Post: # 852Post chrislove
13 Feb 2010, 23:42

A, sper sa nu imi atrag injuraturi dupa :). Eu ti-am zis in 2 vorbe o diferenta. Acum depinde mult cum va place si voua. Oricum, Agricola aduce mult cu Stone Age si daca ala v-a placut poate sunt sanse si cu asta. Dar in general am observat ca trebuie avut rabdare cu jocurile economice, isi arata frumusetea mai greu :)

adixor

Re: Colectiile noastre

Post: # 1280Post adixor
28 Feb 2010, 21:10

chrislove wrote:Am vazut ca ai jocul Samurai. Cam ce tip de joc e? De mult imi face cu ochiul.
tocmai ce a scris VickdaReaper un super review despre Samurai, ca tot intrebai. [forum]viewtopic.php?f=6&t=204[/forum]

chrislove

Re: Colectiile noastre

Post: # 1340Post chrislove
03 Mar 2010, 01:46

haretel wrote:Multumesc pentru sfaturi, Chris. Agricola sa fie!
Impresii? Dezamagiri? Injuraturi? :D

haretel

Re: Colectiile noastre

Post: # 1361Post haretel
03 Mar 2010, 10:10

Nu l-am luat si nici nu l-am jucat ... timpu' - bata-l vina :)

chrislove

Re: Colectiile noastre

Post: # 1393Post chrislove
03 Mar 2010, 16:25

Aha...o sa avem timp, no problem. Mai ales la pensie :)

haretel

Re: Colectiile noastre

Post: # 1394Post haretel
03 Mar 2010, 16:36

oh joy, oh joy, oh joy ! hahhahahaha

Post Reply

Return to “Discutii generale”