Oferte, promotii si chilipiruri

Post Reply
jakkal

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 13953Post jakkal
27 Mar 2011, 19:37

Pot sa confirm ca sunt doua versiuni ale jocului BOHNANZA - cea pe care o am eu la vanzare este versiunea germana (de la AMIGO), care cuprinde mai putine carti decat cea de la RioGrandeGames si nu se poate juca in 7 sau 2.
In schimb, in afara de numele cartilor, care sunt in germana, gameplayul este identic.

User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 14321Post alia
09 Apr 2011, 00:27

djdano wrote:Magazin: Boardmaster
Nume joc: Twilight Imperium 3rd Edition
Pret joc: 280 lei
Procent/Suma reducere: 49 lei
Pret joc la alte magazine: 329 lei
Perioada promotie: nu este promotie, pretul pare a fi cel practicat in mod curent de catre magazin
Nu este reducere, acesta este pretul.
djdano wrote:Magazin: Cutia
Nume joc: Steel Driver
Pret joc: 151 lei
Procent/Suma reducere: 89 lei
Pret joc la alte magazine: 240 lei
Perioada promotie: habar nu am care dintre preturi e cel exagerat... e posibil ca oferta de la Cutia sa fie intr-adevar un chilipir
Cel mai probabil furnizorii sunt diferiti, in general diferentele de pret dintre magazine sunt datorate furnizorilor. Este si o greseala din parte boardmaster.ro pentru ca pretul este trecut gresit: 240RON in loc de 200RON. Noroc cu forumul si acest thread :)

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 14323Post DanielIndru
09 Apr 2011, 01:12

alia wrote: Cel mai probabil furnizorii sunt diferiti, in general diferentele de pret dintre magazine sunt datorate furnizorilor. Este si o greseala din parte boardmaster.ro pentru ca pretul este trecut gresit: 240RON in loc de 200RON. Noroc cu forumul si acest thread :)
Aha, deci dvs. sunteti reprezentanta Boardmaster. Ne bucuram sa va cunoastem si va uram "Bun venit!" pe forum. :)

M-ar bucura daca ati citi si acest thread care contine o modesta analiza a pietei romanesti de boardgames. Mi-am permis sa iau la puricat cele 6 magazine de profil si sa prezint niste informati pentru ca oamenii de aici sa fie mai bine informati si sa poata face si unele propuneri care ar putea imbunatati calitatea serviciilor oferite de magazine, mai ales ca reprezentantii a 3 dintre magazine (Boardgames, Taraba si Regina) sunt deja pe forum printre noi de multa vreme.
O mai veche si mai lunga discutie o puteti citi in acest thread. Cine stie, poate vi se pare pertinente si folositoare propunerile noastre. :)

User avatar
alia
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 585
Joined: 29 Jun 2010, 14:41

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 14335Post alia
09 Apr 2011, 11:44

djdano wrote:
alia wrote: Cel mai probabil furnizorii sunt diferiti, in general diferentele de pret dintre magazine sunt datorate furnizorilor. Este si o greseala din parte boardmaster.ro pentru ca pretul este trecut gresit: 240RON in loc de 200RON. Noroc cu forumul si acest thread :)
Aha, deci dvs. sunteti reprezentanta Boardmaster. Ne bucuram sa va cunoastem si va uram "Bun venit!" pe forum. :)

M-ar bucura daca ati citi si acest thread care contine o modesta analiza a pietei romanesti de boardgames. Mi-am permis sa iau la puricat cele 6 magazine de profil si sa prezint niste informati pentru ca oamenii de aici sa fie mai bine informati si sa poata face si unele propuneri care ar putea imbunatati calitatea serviciilor oferite de magazine, mai ales ca reprezentantii a 3 dintre magazine (Boardgames, Taraba si Regina) sunt deja pe forum printre noi de multa vreme.
O mai veche si mai lunga discutie o puteti citi in acest thread. Cine stie, poate vi se pare pertinente si folositoare propunerile noastre. :)

Multumesc de primire si pentru recomandari. Le-am citit deja la momentul cand au fost postate si am luat nota:)

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 14631Post DanielIndru
19 Apr 2011, 16:43

jakkal wrote:Dragi prieteni,

Toate comenzile efectuate in data de 20.04.11 au un discount promotional de 10%!

Va asteptam!
ReginasiNebunul.ro
Darksion wrote:Discount-ul se aplica doar la comenzi(aka iteme care nu sunt momentan in stoc) sau si pentru itemele cumparate/comandate pe 20 care sunt si pe stoc :)?
jakkal wrote:Reducerea se aplica la toate comenzile si jocurile.

jakkal

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 14633Post jakkal
19 Apr 2011, 18:15

Si ca sa o punem si in formatul "corect":

Magazin: Regina si Nebunul
Nume joc: TOATE
Pret joc: -
Procent/Suma reducere: 10%
Pret joc la alte magazine: -
Perioada promotie: 20.04.11
Tip promotie: discount

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15335Post DanielIndru
20 May 2011, 13:27

Magazin: Cutia
Nume joc: Cuba
Pret joc: 135 lei
Procent/Suma reducere: 24 lei
Pret joc la alte magazine: 169-209 lei
Perioada promotie: necunoscuta

jakkal

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15342Post jakkal
20 May 2011, 17:15

djdano wrote:Magazin: Cutia
Nume joc: Cuba
Pret joc: 135 lei
Procent/Suma reducere: 24 lei
Pret joc la alte magazine: 169-209 lei
Perioada promotie: necunoscuta
Este vesiunea in limba germana (cel putin asa apare in poza cutiei).

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15345Post DanielIndru
20 May 2011, 17:37

Cei de la Cutia au uneori probleme in a pune poza corecta... un alt exemplu ar fi editia noua de la Catan care are tot cutia veche in poza.
Vad ca limba jocului si limba regulamentului sunt trecute ca fiind engleza... acuma nu stiu ce sa cred.
Pacat ca nu e nimeni de la Cutia pe forum sa ne lamureasca ce si cum. Jakkal si Mihai, ne bucuram sa va avem aproape. :)

User avatar
mihai
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 1808
Joined: 11 May 2010, 18:28
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15346Post mihai
20 May 2011, 17:44

ar putea fi si in engleza sau o varianta bilinugva, who knows? sau ar putea fi in germana.

La ei oricum majoritatea jocurilor sunt in germana si chiar in maghiara (stiu exemple concrete pe acest, subiect so...) deci riscul de a fi in germana este f mare :)

adixor

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15861Post adixor
02 Jun 2011, 10:57

Incepand de astazi am creat aceasta noua sectiune (de fapt modificarea celei vechi) in care se vor regasi toate promotiile si noutatile partenerilor nostri (nu si intalnirile si evenimentele ce se vor gasi in sectiunea .. surprinzator "Intalniri si evenimente" :D). In cele ce urmeaza vom muta aici toate promotiile partenerilor aflate in alte sectiuni de pe forum.

Acest topic creat de djdano ramane la dispozitia tuturor celor ce gasesc o promotie neanuntata inca de detinator si doresc sa o faca publica printre forumisti.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 15863Post DanielIndru
02 Jun 2011, 11:17

Multumesc, adixor, am preluat legatura. :)

Am 2 mici anunturi deocamdata:
1. Vad ca Red Goblin si-a creat o sectiune speciala de promotii in partea de sus a paginii, deocamdata sunt prezente Pandemic, Pitch Car Mini, Mark Herman's Samurai, Terra Prime si cateva extensii.
2. Nu as zice ca e o promotie sau chilipir, ci mai degraba o problema de disponibilitate: Boardgameshop.ro anunta pe stoc Cyclades si Alien Frontiers.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 17359Post DanielIndru
05 Jul 2011, 19:59

Nu e neaparat o promotie sau un chilipir, dar Glen More a revenit pe stoc dupa multe luni de absenta.
Sariti pe el cat e cald!

tenny

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 18258Post tenny
29 Jul 2011, 16:23

Magazin: carti abc
Nume joc: Antike
Pret joc: 169.90 lei
Procent/Suma reducere: nu
Pret joc la alte magazine: 180-200 lei
Tip promotie: nu
Perioada promotie: nu

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7070
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 18259Post DanielIndru
29 Jul 2011, 17:01

Link-ul are un "h" in plus la http si nu functioneaza. :)

Edit: Imaginea de pe site e de la editia a doua din 2006, poate cei care au informatiile necesare ne pot spune care sunt diferentele fatza de editia a treia din 2009, care e la un pret bun aici.
Last edited by DanielIndru on 29 Jul 2011, 17:06, edited 2 times in total.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 18260Post Chuckila
29 Jul 2011, 17:03

Ar trebui sa functioneze acum

tenny

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 18383Post tenny
01 Aug 2011, 13:52

Scuze, nu mi-am dat seama.
Si eu sunt curios de diferente intre versiuni ca ma tenteaza sa achizitionez Antike.

Astept acum sa vad oferta lunii August de la Taraba de jocuri poate e interesanta.

acidutzu

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 19174Post acidutzu
30 Aug 2011, 09:50

Trebuie sa fie o greseala la mijloc, dar la cutia Cuba e gratis
Preţ unitar (buc.): 249,00 RON
-0,00 RON
Economiseşti: 249,00 RON
Ne amintim de laptop-uri la 1$ :lol: :lol: :lol:

Sa iau vreo 5, sa mi se spuna ca nu le pot da gratis si apoi sa anunt ANPC? :|

User avatar
suf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2708
Joined: 30 Jul 2010, 17:16
Location: Timisoara

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 19175Post suf
30 Aug 2011, 10:03

Vand Cuba, pret 50 lei. Oferta in limita stocului disponibil la Cutia :P

m4r1us

Re: Oferte, promotii si chilipiruri

Post: # 19744Post m4r1us
21 Sep 2011, 11:44

Se pare că RedGoblin are din nou pe stoc prima expansiune de la Twilight Imperium.

De asemenea, tot la ei, la reducere, 140 lei de la 160, Heroes of Graxia (un fel de Thunderstone in care poţi ataca direct ceilalţi jucători)

Post Reply

Return to “Promotii, stiri si noutati parteneri”