Australian Open - intamplari din culise

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip jurnale de sesiune (session reports) ale jocurilor jucate de voi, ce bineinteles pot fi comentate in cadrul topic-urilor respective de toti utilizatorii forumului.

Pentru discutiile generale necentrate pe session reports va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
acidutzu

Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22165Post acidutzu
29 Jan 2012, 22:56

In lupta dintre Novak Djokovic si Rafael Nadal nu a fost decat un singur pierzator: EU! Adica la board game am castigat, dar am suferit enorm.

Sunt clipe in viata unui om in care regreta ca a cumparat doar un televizor, sau ca iar a inceput un turneu de ceva, orice, pe undeva, sau, chiar mai rau, ca are doar un televizor, a inceput un turneu si trebuie sa il priveasca. Dar care este problema, Adi? Sportul este interesant! Este, dar pentru cei carora le place sportul. In casa asta exista trei persoane carora nu le place sportul: una care nu este interesata de sport si-l evita – EU, alta careia nu-i place sportul, dar ii plac sportivii – EA si alta care ar muri linistita daca s-ar inventa canapeaua cu dozator de mancare de pisici – CEALALTA EA.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220596

Formele astea bine definite de placinta nu se cladesc cu usurinta. :lol: Nu luati in seama semnul aratat fotografului.

Azi tenis. Dar ce este tenisul? Tenisul este jocul in care doi/patru oameni decid sa paseze o minge de la unul la altul, intr-un mod foarte plictisitor. Ar putea sa joace ei, ca orice persoane normale, 2 din 3 sau 5 din 7 reusite? Normal ca nu! Un meci banal de tenis este 368 din 734 pentru ca, daca totul ar dura doar o ora, ar intra pe post doar 15-20 de reclame, dar in sase ore de joc 100 de reclame intra lejer. Pantalonii aia albi care se muleaza asa bine pe fund nu sunt ieftini. Cel putin asta a zis Oana. Fie, partea cu "nu sunt ieftini" am pus-o eu. Si nu numai ca trag de timp, dar sunt si nesimtiti. Iau cate doua, trei mingi, se uita putin la ele si apoi folosesc doar una si pe celelalte le arunca pe jos sa alerge fraierii dupa ele. I-or durea picioarele sa se intoarca jumatate de metru sa le lase pe banca! Aere de vedeta. TENIS! SASE ORE!

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220592

Si daca tot era lipita de televizor i-am propus sa facem un Thunderstone. Am ales sase clase de monstri si niste capcane sa facem jocul cat mai lung, doar aveam timp destul.
Eu am decis sa joc ca de obicei – haotic agresiv (cat mai multe ravagii produse adversarului, indiferent daca pierd sau pierd. Daca si castig intre timp – uiiiiii!!!). Oana juca defensiv, cu zece tabele care descriau toate cartile, cu module de cuplare a cartilor disponibile pentru a produce efectul maxim, cu program de randomizare a cartilor pentru a sti de cate ori sa le amestece.

Evident, aveam si pauze in care se otara (oțăra pentru nevorbitorii de facebook) la televizor, ca de ce spun aia? ca baiatul cel frumos nu joaca bine?! Chiar sa fie atat de orbiti de performanta incat sa nu recunoasca un trup zvelt, nadusit in soare??!!

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220593

In orice joc imi intru in rol si nimic nu poate urla mai mult a "haotic" decat trei Fireball. Nu inteleg de ce nu m-a crezut ca le iau doar pentru lumina. :idea:

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220594

Cat despre partea de "agresiv", aici m-am folosit de Creeping death. Tocmai imi eliminase doua carti, asa ca am intrat in dungeon doar pentru a-i oferi doua carti de disease. Ca nu am invins niciun monstru nu conteaza. Si asa imi incarcau deck-ul inutil. Spre mijlocul jocului au aparut discutii pe tema "dar cum intri tu in dungeon sa ataci daca ai doar trei furci si doua pachete cu merinde?". Cica nu e corect asa. Si am fost asigurat ca nu avea nicio legatura cu faptul ca ii tot ofeream cate un disease.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220595

Spuneam despre programul imbatabil de amestecare.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220597

Dupa cum se vede, nu era atat de eficient pe cat erau de eficiente atacurile mele suicidale. ;)

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220598

Cea mai intensa parte a jocului, cel putin pentru eroii nostri, a fost cand am descoperit trei "rolling boulder" unul dupa altul. Primul mi-a eliminat mie un erou si ei doi, al doilea la fel, al treilea nu a mai facut nimic pentru ca cineva s-a folosit de "NU IMI CONVINE!", cea mai uzitata regula din familia noastra. Desi eu nu o folosesc. De atunci am inceput sa intreb daca pot sa folosesc Creeping death ori de cate ori imi pica. Nu merita sa-mi fie zgariata fata doar pentru niste amarate de disease. Abia mi-au trecut ranile de la Bobby sitter-ul de acum o luna. Si cica e pentru copiii de la 5 ani in sus. Poate Sigur nu cu Oana!
pericol de citire:
Contine politica! A nu se citi de catre cei PRO/CONTRA!
A da, si alte elucubratii care nu se potrivesc cu elucubratiile de mai sus... sau mai jos.
Din cand in cand, mai profitam de concentrarea ei pe joc si dadeam pe canalele securiste sa ma mai las putin manipulat.
untitled1.jpg
Cat cred ca ne mai pot minti cu televizorul??? Cum adica nu e dictator??? Doamna, doamna, Antena ne manipuleaza!
Abia am rezistat in timpul saptamanii la "Infernul rece / omatul ucigas / neaua care uraste oamenii – de ce e zapada pe jos cand ninge? Exceptional!". 24 de ore de reportaje cu "De ce e frig iarna?". Astept cu sufletul la gura inundatiile de la primavara – "In paraul care a luat pe sus 13 sate s-au gasit cantitati uriase de apa!!! Oare vom supravietui? 2012! 2012! Maiasii! Maiasii!
from http://www.boardgamegeek.com/image/1220599

Deck-ul plin de monstri isi are si el avantajul sau. 16 la atac cu un singur erou sau bani de un Fireball, asta sigur nu cladeste prietenii.

from http://www.boardgamegeek.com/image/1220600

La sfarsitul jocului, pisica mea stransese doar sase disease, asta dupa ce scapase de vreo opt pe parcursul lui. Cred ca o cam menajez. :roll:

Scorul a fost un lejer 112-76 pentru subsemnatul. O victorie de moral pentru ca de anul trecut nu am mai castigat nimic in fata ei.
Am ales sase clase de monstri si niste capcane sa facem jocul cat mai lung, doar aveam timp destul.
Si am avut timp destul, pentru ca, atunci cand am terminat jocul, tocmai "acum este momentul esential! de mingea asta depinde tot meciul!", care a durat doar inca doua ore!

Acum ma duc sa o consolez pe Oana, care plange in cada pentru ca a pierdut baiatul frumos. Unele sporturi sunt prea crude.

PS1: urmeaza olimpiada de vara – imi ofera cineva azil pe perioada ei?
PS2: aceasta poveste este o creatie literara, orice asemanari cu personaje, comportamente sau fapte din viata reala sunt intamplatoare (a trebuit sa scriu asta – VIATA ARE PRIORITATE!).
PS3: pe parcursul acestei povesti, niciun animal nu a fost scos din starea lui de indiferenta!

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22166Post Chuckila
29 Jan 2012, 23:13

Nu trebuie sa citeasca Oana aceste randuri, dar de fiecare data cand pierde "baiatul frumos", sa zicem ca ar fi motive de bucurie. Bineinteles, in creatii literare. In viata reala, normal, e motiv de suicid. :D

User avatar
VickdaReaper
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 3320
Joined: 16 Feb 2010, 18:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22167Post VickdaReaper
29 Jan 2012, 23:28

Sau poti sa o consolezi pe Oana spunandu-i ca, de fapt, nu a pierdut baiatul frumos. Pentru ca cel care a castigat a fost baiatul "frumos in tenis" *... Nu?

Ca fapt divers, eu am sacrificat vre-o 5 ore si ceva de invatat pentru examenul de maine, dar nu regret nicio clipa. :D Ba chiar imi pare rau ca am uitat de finala de la handball... :(

P.S. * a.k.a. baiatul mai bun in respectiva zi.
Pentru board games sunt fidel cum era Castro pentru Cuba...

Colectie

acidutzu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22169Post acidutzu
30 Jan 2012, 06:19

A trebuit sa recunoasca si Oana ca a fost consolata la sfasitul meciului. Atunci baietii si-au dat tricourile jos. :shock: :arrow: :drool:

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22705Post MandrulDuce
08 Feb 2012, 17:29

Trebuie sa recunosc povestioarele astea ale tale sunt probabil (sigur) cele mai funny chestii de pe forum.
Am avut ocazia sa va cunosc pe amandoi, dar de fiecare data cand citesc cate o povestioara din saga acidutzu si Oana, gandul imi zboara la una din cele mai tari replici ale lui Charlie Sheen in Two and a half men:
"[...]my mom is Satan"

:)) No offence :D

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

Obisnuitu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22708Post Obisnuitu
08 Feb 2012, 19:08

Salut

Dintre sportivi tenismenii sunt niste oameni cu mult bun simt, fara "aere de vedeta" ( asa cum ii percepi tu ) mie mi se par niste oameni simpli care pe langa un strop de talent le trebuie si multa, multa munca ca ca ajunga acolo sus in varf.

Si daca retin bine viitoarea sotie a lui Novak Djokovic a spus ca nu ii place sa mearga in concedii exotice cu Nole cand stie ca sunt atatia omaneni amarati care o duc greu si nu au ce manca.

Iar copii de mingi nu sunt niste "fraieri" sunt viitori jucatori de tenis si voluntari selectati din mai multi copii.

Ai vazut tenismeni aparand prin tabloide ? ca si-au luat nu stiu ce masina sau au iesit cu nu stiu ce pitipoanca, ca eu unul nu am vazut.

Dintre sportivi fotbalistii sunt cei mai mari figuranti si culmea sunt si printre cei mai bine platiti.

numai bine

acidutzu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22712Post acidutzu
08 Feb 2012, 21:08

MandrulDuce wrote: Am avut ocazia sa va cunosc pe amandoi, dar de fiecare data cand citesc cate o povestioara din saga acidutzu si Oana, gandul imi zboara la una din cele mai tari replici ale lui Charlie Sheen in Two and a half men:
"[...]my mom is Satan"

:)) No offence :D
De ce sa ne suparam? Omul cat traieste invata. Cat timp ne-am uitat la serial o asemanam cu Evelyn doar din punctul de vedere al varstei si al comportamentului, dar o persoana neutra vede ceea ce eu am ales sa trec cu vederea nu am putut observa. :twisted:

@Obisnuitu

Ce sa iti spun? Povestea mea este fictiune. Povestea mea nu este documentar. Asa ca pot sa o scriu cum imi place. Si uite asa imi place. Chiar am pus la sfarsit asta:
PS2: aceasta poveste este o creatie literara, orice asemanari cu personaje, comportamente sau fapte din viata reala sunt intamplatoare.
Nu este review ca sa scriu lucruri serioase. Niciodata ceea ce scriu nu va placea tuturor. Niciodata nu am scris ceva care sa placa tuturor. Cat timp nu fortam political correctness-ul, eu voi scrie pe forum.
Sa nu uitam ca majoritatea nu ne cunoastem (chiar daca ne-am intalnit de cateva ori, tot suntem niste "straini" cu un hobby comun) si nu are rost sa bolduim ceea ce credem ca cred ceilalti (cacofonie intentionata).
- nu ne-am intalnit (sper ca nu gresesc, dar am o memorie slaba a persoanelor cu care intru in contact :| ) si, chiar daca ne-am intalnit, nu am discutat serios despre tenis pentru a vedea cum percep eu tenisul/tenismenii;
- o inteleg pentru ca si eu dau banii de mancare pe jocuri si stiu cum este sa nu ai ce manca (am ajuns ca narcomanii???? :shock: );
- accentul era pe nesimtitii care baga mana grebla in sacul cu mingi si restul le arunca pe jos;
- nu citesc tabloide, deci nu stiu ce se scrie pe acolo;
- nu urmaresc fotbalul sau ispravile fotbalistilor pentru a putea compara.

Dar pot scrie si o poveste neutra

Azi am jucat Thunderstone un joc la fel de bun/interesant/atractiv ca oricare altul, in timp ce pe micile ecrane ecrane de orice diagonala doi barbati persoane de sex opus celuilalt sex (dar clar masculin... desi in primele saptamani in uter toti suntem fete, deci totul e ok) aratau pentru ce s-au antrenat toata viata aproape toata viata (nu suntem siguri), incercand sa afle care dintre ei este mai bun (nu stiu ce sa scriu pentru ca toti suntem la fel de buni). In tot acest timp, pisica noastra independenta (nu mai traim in preistorie sa consideram ca un mamifer poate detine un alt mamifer) statea lenesa, conform propriilor concepte despre viata, pe canapea. Din punctul meu de vedere, ea este ca oricare alta pisica. De exemplu, asta:



Cum este povestea acum?

De ce sa ne incrancenam? Universul nu e construit conform propriilor idei despre viata/comportament/etica.

O seara placuta!

Obisnuitu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22720Post Obisnuitu
08 Feb 2012, 23:36

Salut

Acidutzu tu ai dreptate.
Fiecare de pe acest forum scrie ce vrea, cand vrea numai ca ceea ce scrie nu trebuie sa deranjeze pe nimeni si sa fie in limitele bunului simt.

Te citez
" este o creatie literara, orice asemanari cu personaje, comportamente sau fapte din viata reala sunt intamplatoare."

Nu stiu cat de intamplatoare sunt personajele si faptele tale din moment ce topicul tau se cheama Australian Open - intamplari din culise si povestesti o partida de boardgame din timpul meciului de tenis dintre Novac Jokovic si Rafael Nadal.

Pe mine m-a deranjat afirmatia ta cu privire la tenismeni ( ca au aere de vedete si copiii de mingi sunt niste fraieri ) si vorba ta - nu cred ca trebuie sa ne incrancenam pentru ca nu am fost de acord cu tine, iar faptul ca am scris bolduit cand am vrut sa subliniez o idee cu atat mai putin ar trebui sa te supere , pur si simplu nu sunt de acord cu afirmatiile tale chiar si in contextul unui text haios.

Ai subliniat mai sus in doua fraze ca nu ne cunoasteam ca nu ne-am intalnit ca sa stiu eu ce parere ai tu despre tenis.
Pai nu trebie sa ne intalnim, nu trebuie sa stam la aceeasi masa la o bere sau sa mergem impreuna cu trenul ca stiu ce parere ai despre tenis sau despre sport in general ca ai scris tu mai sus - nu esti pasionat de sport si meciul de tenis a fost un chin pentru tine.

Faptul ca aveam pareri diferite nu trebuie sa ne transforme in dusmani sau sa creeze dezbateri nesfarsite in contradictoriu pe forum, fiecare e constrit in felul lui fiecare om are parerile si ideile lui .

Nu intentionez sa transform acest topic intr-unul despre tenis sau sport pur si simplu mi-am spus parerea.

Am mai spus si o repet - aici pe forum suntem o mare familie care are o pasiune comuna - jocurile - asa ca hai sa lasam incrancenarile si sa ne bucuram de jocuri.

Eu iti doresc multa sanate si fericire.

numai bine

adixor
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 340
Joined: 09 Nov 2011, 00:59

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22721Post adixor
09 Feb 2012, 00:24

@Obisnuitu: what madness is this?!

@acidutzu: nu te opri, chiar si daca vom denumi asta "topicul de la pagina 5" :D forumul asta are nevoie de umorul deosebit si scriitura-ti admirabila!

acidutzu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22724Post acidutzu
09 Feb 2012, 10:42

Fiecare de pe acest forum scrie ce vrea, cand vrea numai ca ceea ce scrie nu trebuie sa deranjeze pe nimeni si sa fie in limitele bunului simt.
Bunul simt se subintelege.
Insa "ceea ce scrie nu trebuie sa deranjeze pe nimeni" este imposibil de atins (si ar deveni o distopie ingrozitoare). Cati suntem activi pe forum? 20? 30? Hai maximum 40. Fiecare cu personalitate proprie si concepte unice despre orice. Cum poti scrie ceva care sa nu lezeze pe nimeni? Pana si "ce frumos este afara!" poate supara o persoana deprimata, care a stat o ora blocata in trafic de la Romana pana la Universitate. Nu cel care scrie trebuie sa-si modifice textul astfel incat sa nu atinga pe nimeni, ci cel care citeste trebuie sa inteleaga ca celalalt poate avea alte opinii (sacre pentru scriitor asa cum si cititorul isi considera la fel de sacre propriile opinii). E gresit sa incercam sa ii "modificam" pe ceilalti pentru a fi pe placul nostru. E bine sa ne acceptam diferentele (chiar daca sunt total opuse noua) si sa incercam sa traim cat se poate de bine unul cu altul.
Revenind la cei 20-40 de utilizatori activi. Cum ar fi sa ne facem o lista cu ce ne place/nu ne place, cu ce vrem/nu vrem sa auzim si apoi o respectam cu strictete. Sunt necesare unele alterari ale sinelui, pentru ca ce imi place mie nu ii place lui si ce ii place lui nu ii place ei, dar asta e. Am deveni sau nu un musuroi de furnici?
poate supara pe unii:
Pot spune ca sunt crestin si ca o consider cea mai buna religie, dar nu ca ceilalti sunt niste pagani si vor arde in focurile eterne ale iadului.
Pot spune ca sunt ateu si ca nu exista nici cea mai mica dovada a existentei vreunei divinitati, dar nu ca cei care cred sunt niste fraieri indoctrinati.
Pot spune ca sunt eco si doar mancand stevie vom salva Pamantul, dar nu ca sunt satul de toti prostii care stau in cozi interminabile, cate unul in masina, si ne otravesc planeta.
Pot spune ca nu-mi pasa ce specie de broscuta pestrita va disparea de pe Pamant si ca imi permit sa stau cu toate becurile deschise si sa-mi straluceasca aparatele in stand-by de parca ar fi Craciunul zilnic, dar nu ca religia eco a indobitocit oamenii de am ajuns sa aud ca bradul natural de import are e-uri si ca nu miroase a brad.
Pot spune ca nu are nici o valoare Craciunul pentru mine si-mi voi invata copilul ca nu exista mosul si ca este o frumoasa sarbatoare in care toti ne facem cadouri pentru ca ne iubim, dar nu ca voi arunca cu zeama de varza in colindatori si ca ii voi spune copilului vecinului ca maica-sa i-a luat o bicicelta si o tine in dulap.
Pot spune ca homeopatia este cea mai mare sarlatanie medicala si ca nici macar cei care produc "medicamentele" homeopate nu au putut realiza un singur studiu in dublu orb (intraductibil?) pentru a evidentia eficienta lor, dar nu ca sunt niste idioti cei care prefera sa-si dea banii pe apa cu zahar in detrimentul medicinei reale.
Pot spune ca sunt satul pana peste cap de astrologie si ca telefonul sau cana de cafea de pe birou produc mai multa "influenta" asupra corpului meu decat Jupiter sau Venus, dar nu ca cei care inca mai cred sunt niste trogloditi inepti pentru ca a trecut ceva vreme de cand nu ne mai consideram sistem geocentric (esential in astrologie) si ca absolvind generala ar trebuie sa aiba destule cunostinte de fizica a sistemului solar incat sa nu mai caute in ziar daca si azi vor descoperi "marea sansa in viata".
Pot spune ca nu am nici o problema cu homosexualitatea si sunt pentru casatoriile de acelasi sex sau cu infierea copiilor, dar nu ca cei care nu accepta asta sunt niste bigoti ordinari si ar trebui sa se duca in padure si sa moara cu bigotismul lor cu tot.
Pot spune ca sunt impotriva legalizarii casatoriei persoanelor de acelasi sex pentru ca, daca devine majoritara, atunci voi fi nevoit sa o insel pe Oana cu barbatul altui barbat, dar nu ca cei care accepta asta sunt niste spurcati si ca trebuie sa moara pentru a nu ne corupe tineretul.

Nimic din ceea ce am scris nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni, cat timp partea rosie nu exista.
Pai nu trebie sa ne intalnim, nu trebuie sa stam la aceeasi masa la o bere sau sa mergem impreuna cu trenul ca stiu ce parere ai despre tenis sau despre sport in general ca ai scris tu mai sus - nu esti pasionat de sport si meciul de tenis a fost un chin pentru tine.
Povestea incepe cu "In lupta dintre..." si se termina cu "...starea lui de indiferenta!", deci si "nu esti pasionat de sport si meciul de tenis a fost un chin pentru tine" face parte din poveste si nu poate fi dat ca exemplu despre cum sunt eu dincolo de tastatura.
Faptul ca aveam pareri diferite nu trebuie sa ne transforme in dusmani sau sa creeze dezbateri nesfarsite in contradictoriu pe forum, fiecare e constrit in felul lui fiecare om are parerile si ideile lui .
Este perfect sa avem pareri diferite atata timp cat nu-i spunem celuilalt ca greseste in ceea ce zice, doar pentru ca e diferit de ceea ce gandim noi.
Eu iti doresc multa sanate si fericire.
Aici ai ajuns prea tarziu. Deja m-am casatorit. :lol:

Imi cer scuze celor care cred ca sunt misogin si ca nu asa trebuie sa vorbesc asa despre partenera mea de viata.
Imi cer scuze misoginilor pe care i-am deranjat cerandu-mi scuze, cum ca nu as fi misogin, si ca nu consider locul femeii la cratita.
Imi cer scuze in fata celor care au fost deranjati de fatul ca mi-am cerut scuze in fata misoginilor.
Imi cer scuze......

....................................................................................
Si, legat de "we agree to disagree", o mica povestioara cu vecinii mei si preferintele lor muzicale.

El, tatal, are o caseta cu muzica populara pe care o asculta in fiecare week-end (de vineri pana duminica). Spun "o caseta" pentru ca aud aceleasi sase melodii de peste doi ani. Si nu o asculta oricum, ci destul de tare incat sa aud din camera care nu este lipita de camera lor. Insa calculatorul, la care stau mare parte din viata, este langa peretele care ne desparte, asa ca am acces in culise la concertele lui. Inceputul mi-a fost mai greu, cand blestemam fiecare vineri dimineata si imi doream sa mor pana luni. Sa-i bat in pereti nu fac asta. Daca el nu are bunul simt sa tina volumul scazut, nu va avea o schimbare brusca de constiinta si va realiza ca, surprinzator, are vecini doar pentru ca-i bat eu in perete. Pana la urma am inteles ca poate el doreste doar sa imparta cu mine bucuria muzicii. Si daca el tine sa imi ofere muzica lui preferata, eu de ce sa nu intorc favoarea. Asa ca in fiecare saptamana el imi ofera o ora de lautareasca si eu ii ofer o ora de Rammstein. Cu volumul la fel de ridicat. Ce-i vecine bati in perete? Deranjez cumva? Care din noi doi isi scrasneste dintii de nervi?
Ea, fiica, asculta, in perioada ei deprimata si rosie, aceleasi trei melodii ale Gloriei Gaynor. Aceleasi, in aceeasi ordine, timp de 3-4 zile, in fiecare luna! Evident nu asculta la casti.
"You're just too good to be true" gaseste-ti fata un prieten!!!! "I can't take my eyes off you" fata nu vrem sa ne deprimam toti pe trei etaje!!!!"But if you feel like I feel Please let me know that is real" Aaaaaaa - BANG!!!!(zgomot de geam spart, urlet, trosc, cadavru pe parbrizul masinii de pe bulevard) "At long last love has arrived And I thank God I'm alive".
Apoi am zis ca nu are rost sa ne suparam. Daca tot ii ascult melodiile, atunci sa le si simt. De fiecare data cand punea o melodie, o cautam si eu pe net si-i dadeam drumul la volum egal si, pentru a-i arata ca sunt empativ cu trairile ei, faceam karaoke pe ea. Si nu un karaoke sobru si calm, ci unul de jelanie si dor ca sa simta ca ii sunt aproape. Acum stiu trei melodii pe de rost si ii pot fi aproape chiar si fara conexiune la internet.
In ambele cazuri frecventa perioadelor muzicale a scazut.

Povestea se bazeaza pe fapte reale. Intreband vecinii sigur vom afla ca au un taran alaturi care nu le respecta gusturile muzicale si se maimutareste. :roll:
Doar e casa mea si ascult ce vreau, cat vreau si cat de tare vreau. Celalalt? Da-l dreacu ca nu-mi zice el mie ce sa fac in casa mea. Pai asta e democratie? Nici nu se uita la el ca CITESTE. Pai nu mi-a zis mie o matusa ca cititul tampeste. Televizorul e viitorul, ca citeste el pentru tine, si iti spune ce e bine. Getaaaa vino fata sa vezi cu cine e Bote acu'. Si da si niste seminte ca nu-mi place sa gandesc pe burta goala.
....................................................................................

*A se muta la diverse daca este necesar.
Last edited by acidutzu on 09 Feb 2012, 13:13, edited 1 time in total.

Obisnuitu

Re: Australian Open - intamplari din culise

Post: # 22726Post Obisnuitu
09 Feb 2012, 11:18

Salut

Totul e bine cand se termina cu bine.

O zi buna tuturor !

acidutzu

M-am avertizat!

Post: # 28108Post acidutzu
02 Aug 2012, 08:14

PS1: urmeaza olimpiada de vara – imi ofera cineva azil pe perioada ei?
Cat de rai puteti fi! Nimeni nu a dorit sa ma salveze.

De cinci zile, televizorul este blocat pe baieti in slipuri si costume mulate. Nici nu conteaza ce sporturi practica cat timp au ce arata.
Pana si o moderatoare comenta despre slipurile baietilor, spunand ca sunt atat de dragute incat sigur arbitrii le maresc nota cu 1-2 puncte pe baza designului. :shock: Asta in timp ce o persoana aproba fascinata (mormaind, pentru ca nu poti sa si balezi si sa fii si coerent), iar altcineva incerca sa se spanzure in baie, intrebandu-se daca asta este spiritul Olimpiadei si daca din cauza asta grecii nu acceptau haine la Olimpiada.

Si atatia comentatori care urla la sportivi.
"Hai ca poti! Hai! Da! Da! Asa! Inca putin! Haideeee! Asaaaa! Bravo! AAAAAAAAAAAA!! ASAAAAAAAA! DA DA DA DA DA DA DA DA!". Respira mama!
In mica lor lume magica ei realizeaza ca sportivii nu ii aud? Dar ca eu ii aud? Si ca eu trebuie vreau sa vad ce fac gimnastele noastre, nu sa ascult un copil, suferind de ADHD, care tocmai a mancat jumatate de kilogram de zahar.


Ieri am dat lovitura de stat si am rapit telecomanda.
Mi s-a reprosat ca exagerez, ca oricum se uita doar la haltere (de trei ore?), unde nu dureaza mult, pentru ca ea nu are rabdare sa se uite mult la sport. Pai, eu stateam lipit sase ore de canapea uitandu-ma la doi barbati care arunca o minge de la unul la altul (sau doua femei care urla, aruncand o minge de la una la alta)?

Apropo de tenis!
Dadusem din greseala la sport si vad tenis. Nuuuuu! Incerc sa schimb, sa nu observe Oana. Next! Next! Next! La naiba cu televiziunea digitala si lag-ul ei. Neeeext!!! Prea tarziu. Suspect, dar nu sare sa-mi ia telecomanda. Oana imi explica, cu jale in glas, ca nu participa tenismeni renumiti la Olimpiada (sau cei frumosi nu participa? nu sunt sigur). De ce? Nu am retinut. In astfel de cazuri extreme ma inchid in mine, pentru a-mi proteja bruma de tigle ramasa. Concluzia mea a fost ca nu vin pentru ca sunt niste razgaiati, deoarece nu suporta sa participe la un concurs in care nu se vorbeste doar despre ei timp de doua luni. Cum te pot privi oamenii cand tu nu ridici o minge de pe jos, iar altii ridica 150 kg?
Se pare ca unele concluzii trebuie tinute ascunse. Masuri evazive! Masuri evazive!
Woop woop woop! :D

Post Reply

Return to “Sesiuni de joc”