Mr Jack - Puf vs adixor

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 357Post adixor
13 Jan 2010, 22:02

suntem emotionati :) probabil de la rasuflarea detectivului din ceafa :)

1. e 6,1, dar m-am prins
2. smith nu poate merge 4
3. smith se joaca cu felinarele

raspunsul vizibil ramane, in orice caz.

:)

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 359Post Puf
13 Jan 2010, 22:16

ok...Smith ramane pe canalul de sus...deci merge 2 si muta felinarul de la 6,6 la 6,2...i believe it is a matter of cards now :D...fupa cum spuneam visible :D

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 365Post adixor
14 Jan 2010, 21:20

Turul 5.
jack-cu-puf-8.jpg
Suspecti: sherlock si lestrade.
Nu mai avem felinare numerotate.

S-au tras: Lestrade / Stealthy / Watson / Goodley

Eu mut pe Lestrade pe 4,4 si bariera din stanga jos in dreapta jos.

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 367Post Puf
14 Jan 2010, 21:42

o mut pe stealthy la 9,4
pe goodley il mut la 4,7 in dreapta sus lui Bert si il chem pe sherlock la 6,8

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 384Post adixor
15 Jan 2010, 20:08

mica greseala: stealthy e ok la 9,4. goodley este de fapt la 4,5 (sunt doar 6 hex-uri pe col. 4 desi intr-adevar casele de sus ar parea ca stau pe un hex). Am o problema cu Sherlock, cum ajunge de la 9,6 la 6,8 ca ii trebuie 4 miscari si nu e atat de agil.

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 385Post Puf
15 Jan 2010, 21:00

sa explic altfel...sherlock se duce pe aceasi coloana cu Smith numai ca pe ultimul hex de sus in jos si sunt 3 miscari trece peste hexul unde lipseste felinarul ;)

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 387Post adixor
15 Jan 2010, 21:06

"The light grey hexes and those with a manhole are street hexes. The others are buildings: they cannot be crossed except by Miss Stealthy"

Nici un personaj in afara de Miss S nu poate trece prin felinare, fie ele aprinse sau stinse (adevarul e ca e realist asa: daca esti manga pe strazi noaptea, o sa te doara la fel de tare un felinar in care intri, fie ca e aprins sau stins :) So Sherlock nu poate merge acolo.

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 390Post Puf
15 Jan 2010, 21:42

asa e...stealthy se duce pe 6,8 ;)

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 391Post adixor
15 Jan 2010, 21:47

esti sigura ca asta e mutarea ? tocmai ce ai mutat-o pe stealthy mai sus, acum o tragi cu goodley in stanga. nu e nici o problema daca faci asa, dar mi-e ca ai uitat ca ai mutat-o pe stealthy sus si ai mutat-o degeaba daca faci manevra cu goodley. Poti reveni asupra intregii mutari daca vrei.

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 392Post Puf
15 Jan 2010, 22:05

ok..scuze :D...mi-am amintit ce vroiam sa fac - tot pe sherlock il mut la 8,8

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 399Post adixor
16 Jan 2010, 10:59

mie mi-a ramas Watson care vine langa Lestrade si ii baga lanterna in ochi. In acest moment ma intereseaza foarte tare daca suspectul e vizibil sau nu :) Sa aflam adevarul, pentru binele tuturor cetatenilor Londrei!

In tura urmatoare muti prima pe unul din Gull, Sherlock, Smith, Bert.
jack-cu-puf-9.jpg
daca am gresit cu ceva mutarea personajelor tale, sa-mi spui te rog.

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 404Post Puf
16 Jan 2010, 18:07

aaaah...ce am gresit...oh weeeeel- Visibil :D -come and get me !!
il mut pe Gull in locul lui Bert

adixor

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 405Post adixor
16 Jan 2010, 18:41

Si eu vin cu smith pe lestrade. A-HA !! Got you! ** (prin canalizarea de la 6,4).
Ca sa te simti mai bine nu mai aveai ce face tura asta oricum. De fapt "if my calculations were right" *** nu mai aveai ce face nici tura dinainte, orice faceai ii separam unul vizibil si unul invizibil atunci.

** de fapt lupta a fost mai complicata si a durat destul de mult. smith a trebuit sa sparga scara de asfalt ca sa-si faca rost de o bata in timp ce lestrade incerca sa-l loveasca cu cashcheta de politist. O batranica care trecea pe acolo a vrut sa-l ajute pe politist si l-a luat pe Smith cu bastonul la bataie dar la timp si-a amintit ca el era nenea care facea lumina in cartier si aducea pensia, si s-a intors impotriva politistului care "oricum nu ma ajuta niciodata sa trec strada!". Poate nu ar fi fost un happy end daca watson nu era prin apropiere sa-l orbeasca pe lestrade, cat l-au tinut bateriile Durabell care s-au pleostit destul de repede totusi..

*** super episodul in care DeeDee e smart si ii zice lui Dexter "according to my calculations, your calculations are wrong!" sau ceva de genul

That was niiiice, thank you!. Wanna play again? (with/no extension?)

Puf

Re: Mr Jack - Puf vs adixor

Post: # 406Post Puf
16 Jan 2010, 19:15

siuper...am uitat de canal :D - ma bucur totusi ca s-a luptat pentru libertatea lui (de a mai ucide - muuaaahaaahaaa)
mai jucam...de maine si cu extensie...ca sa am si eu timp sa ma pun la punct cu personajele si jocu' ;)
p.s.: dee dee e genious :D

Post Reply

Return to “Play by Forum”