Direct din State

sa ne laudam cu noile achizitii
Forum rules
Ai pus mana pe un joc nou si asteptat? Imparte si cu noi fericirea ta, spune-ne despre el cateva cuvinte!
Post Reply
Blackbane

Direct din State

Post: # 61477Post Blackbane
30 Apr 2015, 00:02

Pentru ca am avut ocazia recent sa ajung prin Chicago, am zis sa-mi mai improspatez colectia cu cateva titluri. N-am apucat sa joc niciunul dintre jocuri, ci doar sa le deschid si sa ma uit putin prin componente ( nu si pe regulamente ). Asadar:
Brew Crafters: The Travel Card game
Image

Nu stiu foarte multe despre el, dar am vazut gameplay de la jocul mare, si mi s-a parut interesant. Dimenisunea extrem de redusa si faptul ca era doar 10 dolari in magazin au fost argumentele in plus.

Image

Hammer of the Scots
Image

Imi doream de mult un wargame columbia style si am vazut multe pareri bune despre el. Cutia a fost suprinzator de usoara. Cand am deschis-o, am inteles si de ce. In afara de cuburile de lemn, restul componentelor nu sunt de o calitate extraordinara. Cu toate astea, sper sa puncteze pozitiv la capitolul gameplay.

Image


Thunder Alley
Image

Joc cu masini? Check! Bazat pe actiuni provenite din cartile pe care le ai in mana? Check! Jucabil intre 2 si 7 jucatori? Check! Produs de GMT Games? Check!

Image

Star Trek: Attack Wing ( plus inca vreo 3 nave in plus )
Image

Pentru ca, pentru mine, Trek > Wars. In afara de asta, am vazut un gameplay facut de Rahdo acum ceva vreme si mi-a placut mult. Daca n-o sa-mi placa, o sa dau vina pe el. :)

Image


Fief: France 1429
Image

Chiar daca nu e un joc care sa se poata juca si in 2 jucatori, era pe whislist de multa vreme, din o gramada de motive: perioada medievala, aliante, razboaie, tradari :twisted: . Componentele si tabla arata absolut superb.

Image


Voi reveni pe parcurs cu review-uri.

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Direct din State

Post: # 61691Post BloodSerj
12 May 2015, 10:58

Fief e si pe lista mea de curiozitati/de jucat. Arata fantastic! Asteptam impresii :)

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Direct din State

Post: # 61692Post Imago
12 May 2015, 11:04

Pentru Fief ai nevoie de 6 jucatori pentru un joc adevarat:) Daca iti lipseste vreunul , scrie:)

Blackbane

Re: Direct din State

Post: # 61728Post Blackbane
13 May 2015, 01:10

BeatU wrote:Pentru Fief ai nevoie de 6 jucatori pentru un joc adevarat:) Daca iti lipseste vreunul , scrie:)
Will do! Deocamdata abia l-am desigilat. Nici nu stiu daca am apucat sa destantez piesele. :D

Shaku91

Re: Direct din State

Post: # 63560Post Shaku91
18 Aug 2015, 14:34

Fief il am si eu de pe Kickstarter; a meritat fiecare banut :D
In 6 nu am apucat sa il joc deocamdata, dar daca in 4 a fost kickass, imi imaginez cat de tare ar trebui sa fie cu numarul maxim de jucatori. Ai si extensiile la el?

Blackbane

Re: Direct din State

Post: # 63600Post Blackbane
19 Aug 2015, 14:22

Shaku91 wrote:Fief il am si eu de pe Kickstarter; a meritat fiecare banut :D
In 6 nu am apucat sa il joc deocamdata, dar daca in 4 a fost kickass, imi imaginez cat de tare ar trebui sa fie cu numarul maxim de jucatori. Ai si extensiile la el?
Nu. Si si mai tragic, inca nu am apucat sa-l joc. :lol:

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Direct din State

Post: # 63601Post Shaikan
19 Aug 2015, 14:26

Am vazut o prezentare la Fief, tare m-ar tenta sa il incerc daca vreodata vrei sa-l pui pe masa si ai nevoie de oameni :D

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Direct din State

Post: # 63602Post Imago
19 Aug 2015, 14:37

Shaikan wrote:Am vazut o prezentare la Fief, tare m-ar tenta sa il incerc daca vreodata vrei sa-l pui pe masa si ai nevoie de oameni :D
Stai la rand:)

Blackbane

Re: Direct din State

Post: # 63604Post Blackbane
19 Aug 2015, 15:05

Facem o data un congres de Fief. :lol:

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Direct din State

Post: # 63605Post Imago
19 Aug 2015, 15:08

Da va rog asa ca sa ajung si eu (adica dupa 20 septembrie). De altfel am pierdut cateva partide de Eclipse, Clash of Cultures, si mai nou - Twilight Imperium.

Post Reply

Return to “Ultima cucerire”