Race for the Galaxy

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
Post Reply
adixor

Race for the Galaxy

Post: # 23Post adixor
25 Dec 2009, 00:35

Cum ma prindea rar la un joc de Race si e maniaca, ea a reusit sa gaseasca pe internet o versiune free pe PC pentru acest joc. O puteti gasi aici:

http://www.keldon.net/rftg/

Partea buna e ca include si extensiile, deci e super helpful ca sa puteti evalua si noile reguli si carti din extensie, mai ales ca ambele extensii au adus lucruri interesante in plus (eu nici nu mai pot juca fara obiectivele din Gathering Storm de exemplu)

chrislove

Re: Race for the Galaxy

Post: # 684Post chrislove
05 Feb 2010, 16:22

Eu mai joc din cand in cand, si mi se intampla des sa ma bata :(, probabil si pt ca nu ma concentrez prea tare la joc, joc noaptea tarziu cand sunt obosita. Dar imi place f tare. Mai tare decat varianta solo a jocului, in care mi-am cam prins urechile in reguli.

Eu nu ma inebunesc sa joc cu obiectivele din Gathering Storm pt ca ma incurca la strategie (nu stiu incotro sa o apuc :) ).

adixor

Re: Race for the Galaxy

Post: # 687Post adixor
05 Feb 2010, 16:49

la mine e exact invers.. mie imi dau o directie si un target. Fara obiective nu-mi place sa-l joc.

Post Reply

Return to “Discutii generale”