Black Friday la Ludicus.ro

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75260Post Chuckila
29 Nov 2016, 12:14

Succes! Dupa 1 ora 40 minute, am reusit sa vorbesc cu o tanti. Care mi-a zis ca trebuie sa merg eu dupa colet la sediu in Cluj. Ei nu mi-l livreaza decat vineri?!?!?! (ceea ce ar fi perfect, daca nu as avea cateva cadouri ce ar fi frumos sa le ofer la timp in aceasta minivacanta ... si nu in Cluj!) :?

Good job, vând Fân, good job.

User avatar
omucu
King Meeple
King Meeple
Posts: 891
Joined: 28 Dec 2010, 10:56
Custom Rank: Meeple-șef la boardgamers.ro
Location: Tg-Mures

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75270Post omucu
29 Nov 2016, 14:36

Chuckila wrote:Succes! Dupa 1 ora 40 minute, am reusit sa vorbesc cu o tanti. Care mi-a zis ca trebuie sa merg eu dupa colet la sediu in Cluj. Ei nu mi-l livreaza decat vineri?!?!?! (ceea ce ar fi perfect, daca nu as avea cateva cadouri ce ar fi frumos sa le ofer la timp in aceasta minivacanta ... si nu in Cluj!) :?

Good job, vând Fân, good job.
Asa-ti trebuie daca nu ai pus ridicare personala de la Zilele jocurilor la comanda de black friday :P

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75279Post Chuckila
29 Nov 2016, 19:35

Nu pun, ca nu vin. Nu-i frumos :) Plus voi mi-ati fi dat tipla jos de pe jocuri, ceea ce a innaceptabil. Unde mai pui ca nu am invatat (inca) sa dau cadouri de la distanta. Ca le iau de la Cluj sau Tg Mures vineri, tot aia-i, ca nu mai ajunge cadoul unde trebuie ...

User avatar
cristianf
King Meeple
King Meeple
Posts: 2980
Joined: 18 Jul 2010, 09:55
Location: Sanpetru, Brasov

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75282Post cristianf
30 Nov 2016, 10:03

Am avut si eu probleme cu ramura clujeana a Fan Curierului. Sa zici mersi daca rezolvi cu un singur drum la sediul lor. :lol:

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75283Post Chuckila
30 Nov 2016, 11:20

cristianf wrote:Sa zici mersi daca rezolvi cu un singur drum la sediul lor. :lol:
3. Am fost de 3 ori la ei. Bine macar ca am pachetul.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75299Post Haddeo
02 Dec 2016, 09:14

La mine coletele au statusul ca au plecat din Odorheiu Secuiesc si atat :) , n-au ajuns in Bucuresti inca. Speram sa am jocuri noi de jucat in minivacanta, dar asteptam... probabil pe luni.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
iuli212
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 13 Oct 2013, 20:43
Custom Rank: Dr. Meeple
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75300Post iuli212
02 Dec 2016, 10:26

Haddeo wrote:La mine coletele au statusul ca au plecat din Odorheiu Secuiesc si atat :) , n-au ajuns in Bucuresti inca. Speram sa am jocuri noi de jucat in minivacanta, dar asteptam... probabil pe luni.
La mine au plecat marți și au venit miercuri. Nu știu de ce asa mare diferență când vin în același loc.

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1968
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75301Post Shaikan
02 Dec 2016, 11:49

La mine au ajuns miercuri :). Nu am avut niciun status pana cand mi-a dat curierul mesaj ca coletul xxxx de la ludicus va fi livrat in cursul zilei de azi. Daca nu se strica alternatorul la masina si eram in Tg. Mures aia era. Si aici cred ca e vina curierului. Am specificat de nenumarate ori si la Fan si la Nemo si la altii cu care am mai lucrat ca vreau sa ma sune din timp sa imi spuna cand va fi livrat curierul, dar tot degeaba.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75302Post Haddeo
02 Dec 2016, 12:47

A ajuns si la mine coletul. :)
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
demontear
King Meeple
King Meeple
Posts: 773
Joined: 19 Jan 2015, 21:37
Location: Bucuresti

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75303Post demontear
02 Dec 2016, 13:49

Si la mine a ajuns cel de-al doilea colet acum o ora :D

biionut
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 304
Joined: 03 Feb 2011, 16:27

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75318Post biionut
03 Dec 2016, 02:38

@Shaikan - iti dau eu raspunsul la intrebarea ta, sms-ul pleaca automat din sistem in momentul cand curierul isi incarca si scaneaza marfa din ziua respectiva. Traseul pe care face livrarile este cam batut in cuie, daca te gaseste cand trece pe la adresa bine, daca nu doar daca are timp se mai intoarce.

User avatar
DanielIndru
King Meeple
King Meeple
Posts: 7065
Joined: 20 Dec 2010, 09:32
Custom Rank: Going Cardboard
Location: Timisoara
Contact:

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75390Post DanielIndru
05 Dec 2016, 11:33

Sunt dezamagit de primul contact cu Ludicus si de prima achizitie de Black Friday.
Si tot mai suparat pe Fan Courier si pe lipsa de organizare a activitatii in perioada asta.
Dupa atatia ani in care Black Friday i-a dat peste cap complet, inca nu au invatat nimic.

Am plasat comanda la Ludicus vineri 25.11 la 00.50.
Putea sa plece in aceeasi zi, dar nu s-a intamplat.
Am primit mail luni 28.11 cu numarul AWB.
Fan Courier imi arata pe site ca a preluat coletul marti 29.11 si a parasit incinta Odorheiului Secuiesc in aceeasi zi.
Inca nu a ajuns la mine si nu am de gand sa ma duc sa-l caut, nici sa stau cu orele la telefon.

Dar stiu ca Fan poate mai bine, pentru ca un alt colet expediat vineri 02.12 din Bucuresti a ajuns azi la mine.
Si mai stiu ca daca Fan e de toata jena, altii sunt mai breji:

In 27.11 am facut comanda la ei pe site pentru ridicarea unui colet.
In 28.11 m-au sunat sa-mi spuna ca nu mai ridica colete de la persoane fizice.
In aceeasi zi am facut o comanda la Cargus, care a venit prompt sa ia coletul in 29.11 si l-a livrat in 30.11 - intr-o zi libera! - desi i-am rugat sa nu se grabeasca si sa faca livrarea luni, 05.12.

Stiu ca puteam sa scriu toate lucrurile astea in privat doar pentru ochii Ludicus.
Dar e vorba de o campanie in care s-au trimis sute de jocuri in toata tara, nu o achizitie izolata.
Asa ca sper sa existe niste schimbari.
Poate se va pune presiune mai mare pe Fan sa-si imbunatateasca activitatea.
Poate unii vor decide sa incheie contract cu alte firme de curierat.
Poate jocurile se vor ambala si trimite mai repede - ideal ar fi sa nu se lanseze campanii de reduceri pana cand nu e sigur ca forta de munca a fost suplimentata.

User avatar
Chuckila
King Meeple
King Meeple
Posts: 5084
Joined: 31 Jan 2010, 02:30
Location: Cluj Napoca

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75395Post Chuckila
05 Dec 2016, 12:49

DanielIndru wrote:Poate se va pune presiune mai mare pe Fan sa-si imbunatateasca activitatea
Fara sa comentez experientele avute cu unul sau altul dintre comercianti, pot sa recomand ca presiunea sa vina si din partea noastra, prin intermediul portalului ANPC.

User avatar
arthuriovan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1181
Joined: 01 Dec 2011, 09:47
Custom Rank: Art Meeple
Location: Bucuresti

Re: Black Friday la Ludicus.ro

Post: # 75402Post arthuriovan
05 Dec 2016, 13:37

@ DanielIndru - si eu am avut parte de o experienta similara. Am primit mail cu AWB-ul pe 28.11, insa coletul a fost preluat de Fan de abia pe 29.11. Pe 30.11, am fost sunat de cei de la Fan, insa eu nu mai eram la adresa data pentru comanda (adresa de la birou) - i-am rugat sa imi livreze acasa pe 02.12 si le-am pus la dispozitie adresa. Pe 02.12 am fost sunat din nou de curier, insa coletul era tot in zona adresei de la birou, aka nu au operat schimbarea de adresa. Astazi astept sa ajunga coletul la birou. Poate a fost si vina mea partial, insa eram convins ca va ajunge coletul luni sau marti (28 sau 29.11).

Post Reply

Return to “Promotii, stiri si noutati parteneri”