Rising Sun by Erik Lang

Ati descoperit un proiect interesant pe Kickstarter? Deschideti un topic si poate gasiti si alti useri interesati de joc.
User avatar
demontear
King Meeple
King Meeple
Posts: 773
Joined: 19 Jan 2015, 21:37
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77880Post demontear
07 Mar 2017, 22:50

Pot sa fac eu pentru cei din bucuresti daca sunteti de acord.

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77882Post Miţã
07 Mar 2017, 23:20

Eu îl iau pe UK că sunt aici

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77889Post CostyBGB
08 Mar 2017, 14:24

Pot face si eu comanda. Dar ar trebui ca pe 3 aprilie cel tarziu sa am banii in cont.
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77892Post Shaikan
08 Mar 2017, 15:13

CostyBGB wrote:Pot face si eu comanda. Dar ar trebui ca pe 3 aprilie cel tarziu sa am banii in cont.
Pai daca tot mai ai expierienta, putem sa-ti trimitem tie :).

Vreau sa inteleg si eu cu shipping-ul, aveti idee cum va fi? Costi tu ai fost backer si la Blood Rage. E 55$ impartiti la cati suntem sau se mai adauga ceva?

User avatar
demontear
King Meeple
King Meeple
Posts: 773
Joined: 19 Jan 2015, 21:37
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77893Post demontear
08 Mar 2017, 15:16

Se adauga in functie de cate expansionuri si cate jocuri de baza sunt. Cam 20-30$ pt fiecare joc. Shippingul se plateste separat dupa pledge manager.

User avatar
CostyBGB
Special Meeple
Special Meeple
Posts: 657
Joined: 18 Jan 2010, 16:13
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77896Post CostyBGB
08 Mar 2017, 17:17

Nu stiu cat de mult cresc costurile cu transportul daca e sa comandam mai multe bucati. La cele 2-3 proiecte CMON sustinute am platit cam 55-63 USD (pt fiecare proiect).
Costy de la BoardGames BLOG (primul blog de boardgames din Romania)
Colectia de jocuri BGB

User avatar
demontear
King Meeple
King Meeple
Posts: 773
Joined: 19 Jan 2015, 21:37
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77900Post demontear
08 Mar 2017, 18:45

pt Rum and bones 3 jocuri de baza transportul a fost 80$

User avatar
Keyser
King Meeple
King Meeple
Posts: 1111
Joined: 12 May 2011, 00:20

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77928Post Keyser
10 Mar 2017, 14:13

De pe pagina de kickstarter a jocului:
By pledging to this project, you acknowledge that the final look, materials and content of the rewards (and the project) are subject to change and may differ substantially from what is presented while the Kickstarter project was active.
imi imaginez ca asa e la majoritatea proiectelor, dar daca tu dai 200$ pe Rising Sun si primesti Piticot, CMON nu are nici o vina, te-a avertizat.
#nambos

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. - Verbal Kint

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77940Post Miţã
10 Mar 2017, 15:38

Keyser wrote:De pe pagina de kickstarter a jocului:
By pledging to this project, you acknowledge that the final look, materials and content of the rewards (and the project) are subject to change and may differ substantially from what is presented while the Kickstarter project was active.
imi imaginez ca asa e la majoritatea proiectelor, dar daca tu dai 200$ pe Rising Sun si primesti Piticot, CMON nu are nici o vina, te-a avertizat.
:lol: :lol:

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77946Post MandrulDuce
10 Mar 2017, 16:35

Mie Blood rage nu mi-a placut. Un joc cam mindless pentru gustul meu. Nu am simtit nici o secunda ca am de facut alegeri meaningfull. Am vrut sa vad daca si Rising Sun e la fel (tematica mi se pare mult mai misto la RS). Intru pe pagina de KS si vad CEL MAI PROST filmulet din cate am vazut in orice campanie KS de care m-am interesant. Doi pampalai cu doua fufe care parca joaca o prostie cooperativa. Am renuntat dupa primele 10 minute... asa ca va trebui sa citesc regulamentul sau sa sper ca apare vreun film facut de un review-er. Atat de slab din partea companiei. Pentru un proiect ce e la 2 mil deja (or close by).

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
Zmiq86
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 165
Joined: 28 Aug 2016, 01:36
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77951Post Zmiq86
10 Mar 2017, 22:32

Hmmm, aveți în România o varietate altă pentru livrare? Am facut deje două Kickstarturi de CMON - pe Arcadia Quest: Inferno și Masnorra iar le am comandat la Germania. Avem câteva firme care fac livrare din Germania și Anglia (sunt suigur că și voi aveți) la prețurile foarte bune și mi-a costat cam 20-25 $ toată livrarea lui Arcadia Quest cu lucruri bonus și am facut pledgul singur. Dacă ma uit la posturi anterioare voastre pare să fie că dacă comandați multe oameni împreună o să fie tot același bani, dar pe oameni care vor să comandă singuri e o soluție bună.
Cu Rising Sun cred că o să fac asta din nou - Germania și apoi la Bulgaria. Mi se pare mai bine să fac un back singur, pentru că dacă ar fi nițte probleme cu livrarea sau cu componente ei ( Poison Dragon-ul meu în Arcadia Quest a fost cu coada stricata când l-am primit și acum am scis CMON un e-mail să-mi timesc un nou) e mai ușor să primești ajutor și nu depinde de alți oameni. ;)

User avatar
Keyser
King Meeple
King Meeple
Posts: 1111
Joined: 12 May 2011, 00:20

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 77965Post Keyser
12 Mar 2017, 01:06

MandrulDuce wrote: CEL MAI PROST filmulet din cate am vazut .
Subscriu. Nu inteleg cum a reusit sa treaca de evaluarea interna ......
#nambos

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. - Verbal Kint

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78007Post BloodSerj
14 Mar 2017, 04:16

MandrulDuce wrote: Doi pampalai cu doua fufe care parca joaca o prostie cooperativa.
pot sa inteleg ca nu ti-a placut video-ul dar nu vad de ce trebuie sa folosesti cuvantul fufe(arg. prostituată) pentru a le descrie pe fete?

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78008Post Haddeo
14 Mar 2017, 07:09

BloodSerj wrote:
MandrulDuce wrote: Doi pampalai cu doua fufe care parca joaca o prostie cooperativa.
pot sa inteleg ca nu ti-a placut video-ul dar nu vad de ce trebuie sa folosesti cuvantul fufe(arg. prostituată) pentru a le descrie pe fete?
Pampalai pt baieti nu te-a deranjat? Cred ca si fufa l-a folosit cu sens asemanator, de fata prostuța , naiva , nu cred ca a facut discriminare :D
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78010Post BloodSerj
14 Mar 2017, 09:37

pămpălău, pămpălăi s. m. (peior.) 1. persoană greoaie și neîndemânatică 2. om molâu / lipsit de personalitate
Sa fiu sincer da, mi s-a parut putin deplasat si in cazul lor. Putea la fel de bine sa zica ca nu au personalitate, charisma, a sunt plictisitori. Dar a ales sa folosesca termeni peiorativi. Avand in vedere defintia cuvantului fufa m-a deranjat discrepanta de termeni intre baieti si fete.
Daca sensul la care se gandea era altul, asa cum zici tu, atunci a fost o alegere nefericita.

User avatar
MandrulDuce
King Meeple
King Meeple
Posts: 1138
Joined: 26 May 2010, 23:01
Custom Rank: Dungeon Master

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78012Post MandrulDuce
14 Mar 2017, 10:32

Nu înțeleg de ce te-ai dus direct la sensul depreciativ. Fufă înseamnă plevușcă (un pește mic). Sensul folosit este de oameni fără însemnătate. Cu referire la domnișoarele respective persoane fără substanță fără umor fără nimic care le-ar califica să fie prezente într-o prezentare la un boardgame.
Intenția folosirii sensului peiorativ era aceea de a sublinia și accentua cât de nepotriviți sunt acei oameni (toți 4) pentru ceea ce au fost puși să facă.
Nu discriminez nu jignesc nu emit judecăți de valoare. Dar când alegi să apari public te expui la un anumit nivel de critică vis-a-vis de cât de bine te descurci în ceea ce faci sau cât de adecvat ești pentru rolul respectiv.
Îmi cer scuze dacă cineva s-a simțit lezat de exprimarea mea. E un forum de boardgamers, o pasiune pacifistă și relaxantă. O oază de liniște într-o lume plină de mizerii cotidiene în care suntem prinși și ne mănâncă prea mult timp.
Lighten up și haideți să revenim la topicul discuției. Soarele care răsare al lui Erik Lang.

Never play cat and mouse games if you're a mouse.
Life, like all games, becomes fun when one realizes it's just a game!

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78014Post Shaikan
14 Mar 2017, 11:23

Acum clar vreau sa ma uit la clipul ala sa vad cum e, nu m-am uitat decat la cel de prezentare a jocului.

eFTy

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78307Post eFTy
29 Mar 2017, 02:27

Ah, chiar speram sa existe acest thread. :D

Nu sunt sigur inca daca vreau sa iau jocul, dar in mod sigur vreau art book-ul (si sunt un pic trist ca l-am ratat p-ala de la Blood Rage).

User avatar
fl0po
King Meeple
King Meeple
Posts: 1649
Joined: 09 Jun 2012, 09:56
Custom Rank: iOS Netrunner
Location: Bucuresti

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78308Post fl0po
29 Mar 2017, 07:22

deci pana la urma exista fro lista cu backeri din Buc?
HACK OR GET WHACKED!

User avatar
AngelEye
King Meeple
King Meeple
Posts: 2064
Joined: 15 Jan 2012, 12:02

Re: Rising Sun by Erik Lang

Post: # 78311Post AngelEye
29 Mar 2017, 09:51

1.Costy
2.Shaikan
3.AngelEye

Daca vrei pot sa iti dau si lista cu backeri din Sibiu :lol:

Post Reply

Return to “Kickstarter”