Aeon's End: Legacy

Ati descoperit un proiect interesant pe Kickstarter? Deschideti un topic si poate gasiti si alti useri interesati de joc.
Post Reply
Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Aeon's End: Legacy

Post: # 86679Post Imago
14 Feb 2018, 09:47

O noua campanie Aeon's End. Daca cineva se baga, as vrea sa adaug si eu un addon, si sa impartim transportul.
Jocul asta are atata content, ca sunt confuz un pic de unde sa incep.
https://www.kickstarter.com/projects/20 ... escription

User avatar
mihnea_1309
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 241
Joined: 14 Jan 2017, 10:27

Re: Aeon's End: Legacy

Post: # 86695Post mihnea_1309
14 Feb 2018, 14:34

Eu ma bag, doar ca-s din Brasov. Daca vrei (si nu gasesti pe altcineva sa te ajute) mie nu mi-e greu sa-ti trimit un colet cu ce e al tau. Sau invers, mi-e totuna. Pot sa te lamuresc si ce-i cu toate pledge-urile si addons. ;)

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Aeon's End: Legacy

Post: # 86696Post 26octombrie
14 Feb 2018, 15:33

mihnea_1309 wrote:Pot sa te lamuresc si ce-i cu toate pledge-urile si addons. ;)
Cred ca portofelul lui e confuz, nu el...

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Aeon's End: Legacy

Post: # 86698Post Imago
14 Feb 2018, 16:51

Eram confuz de unde sa incep cu acest Aeon's End. Si am ramas la concluzia ca incep cu War Eternal. Insa momentan am gasit o oferta interesanta la pret mult mai mic decat kickstarter-ul, asa ca o sa zic pas acestei campanii.

Stau si ma gandesc, care e rostul Kistarterelor pentru jocuri care au un succes bine definit deja (iar Aeon's End a avut un succes rasunator anul trecut), cand vinzi direct jucatorilr, insa la pret de MSRP. Vinzi full price, mai ceri si bani de transport, si fentezi distribuitorii. Macar preturile de le-ar scadea. Sa fie sanatosi.

User avatar
BloodSerj
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 150
Joined: 16 Apr 2015, 22:15
Location: Ludlow, UK

Re: Aeon's End: Legacy

Post: # 86745Post BloodSerj
16 Feb 2018, 03:19

Imago wrote:Eram confuz de unde sa incep cu acest Aeon's End. Si am ramas la concluzia ca incep cu War Eternal. Insa momentan am gasit o oferta interesanta la pret mult mai mic decat kickstarter-ul, asa ca o sa zic pas acestei campanii.

Stau si ma gandesc, care e rostul Kistarterelor pentru jocuri care au un succes bine definit deja (iar Aeon's End a avut un succes rasunator anul trecut), cand vinzi direct jucatorilr, insa la pret de MSRP. Vinzi full price, mai ceri si bani de transport, si fentezi distribuitorii. Macar preturile de le-ar scadea. Sa fie sanatosi.
Rostul este sa faca un ...wait for it.. profit :). Mult mai putin risc si un return on invest mult mai predictibil cand sti ca ai o vandut in avans o buna parte din jocurile pe care vrei sa le produci.
De multe ori nu par atractive proiectele datorita cosusturilor de transport dar e exact invers pt cei din US.

Kickstarter-ul mai e si o platforma pt proiecte de nisa. Iar un legacy game e o nisa intr-o nisa :)

User avatar
Daemian1981
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 313
Joined: 30 Aug 2012, 20:25
Location: Bucuresti

Re: Aeon's End: Legacy

Post: # 86750Post Daemian1981
16 Feb 2018, 11:10

Ala e scopul companiilor, insa de ce ai cumpara un astfel de joc (presupun ca la asta se referea Imago)? Pentru KS exclusives / promos, pentru a primi jocul (de cele mai multe ori) inaintea celor care-l cumpara din magazin, pentru a sustine compania /designer-ul, pentru ca esti un compulsive online buyer :D Or mai fi si alte motive, dar cam astea-s principalele. Nu spun ca-s motive justificable, dar sunt motive.

De exemplu, eu fac comanda pe KS la un joc care ma atrage daca are destule KS exclusives interesante (nu doar de flavor sau cosmetice) sau daca reducerea fata de MSRP e considerabila sau daca stiu ca am sanse mici spre nule sa gasesc jocul in retail. Si chiar si asa, in 90% din cazuri doar primul motiv ma determina sa iau un joc pe KS; in rest, zic pas chiar si daca unul din celelalte 2 e indeplinit. :)

Post Reply

Return to “Kickstarter”