Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratuit)

tipuri de jocuri, recomandari, aranjarea soldateilor in cutii, filme in care apar boardgames sau ORICE altceva va trece prin cap si e legat de boardgaming
User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratuit)

Post: # 88301Post unq_flipmo
31 Mar 2018, 06:15

Urmaresc de mai multa vreme aceste chestii. Nu inchide inca, nu sunt asa scumpe pe cat par initial :P

Image

Mai multe poze si filmulete aici. Gasiti si pe youtube evident.

[*] Informatii despre promotia actuala pe care o au pe bgg;
[*] pentru mine vreau o bucata (unde o bucata inseamna 10 pachete, greutate totala 1.350g);
[*] pretul pt. o bucata UberStax 10-Package Rainbow Box e ~40$ dupa reducere. Pentru 2 bucati pretul scade la ~35. Pentru 5 bucati la ~30$. Asta inseamna ~113 lei. Oamenii livreaza doar catre State si Canada;
[*] optez pt. Canada si mai sunt costuri suplimentare de: 1$ Handling, 10$ transport (ambele indiferent de numarul de produse) si un 5% din suma (evident variaza in functie de numarul de bucati, pentru o bucata 2.55$, 5 bucati 8.04$);

[*] daca o singura (alta) persoana e interesata platesc eu transportul ulterior din Canada in Romania. Daca mai multe doresc acesta va fi de inca 10 lei pe cap de om. Inca o poza mai jos cu mai tot ce am zis aici si am terminat;

[*] transportul din State in Canada dureaza 10-15 zile conform lor. Transportul din Canada in Romania va fi facut pe nava + curier apoi si dureaza o luna si eu le distribui ulterior;
[*] daca timpul de asteptare e un impediment va rog nu va bagati;
[*] intentionez sa dau comanda in urmatoarele 5-10 zile, spre 5 chiar.

Long story short ar fi 135 lei toata tarasenia

Image

Cunosc politica forumului referitor la comenzi externe, reclama la magazine din strainatate etc. Mi-am permis totusi sa postez acest thread ferm convins ca acest produs nu va ajunge in Romania prin intermediul vreunui magazin si de asemenea tinind cont ca am mai vazut thread-uri cu comenzi catre site-uri de accesorii, spielematerial imi vine in minte primul. Daca e ceva in neregula se poate sterge desigur, eu mi-am salvat textul pentru orice eventualitate
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88307Post 26octombrie
31 Mar 2018, 10:42

Suna bine. Mi-ar placea. Trebuie sa fac un inventar al jocurilor din punctul de vedere al celor unde ai carti si le tii ascunse. Am multe deck-buildere, unde n-ai nevoie, jocuri fara carti, jocuri unde cartile stau la vedere... Daca gasesc macar 25% din colectie unde mi-ar fi utile, revin.

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88309Post Haddeo
31 Mar 2018, 12:23

Vreau eu.

PS: .. huhhhhh nu pot decat rainbow pack ? nu pot sa comand 10 de aceeasi culoare ? daca doar rainbow.. atunci pass... ce prostie. de ce sa nu ofere si aceeasi culoare 10 pack ? nu pot sa inteleg modelele astea de afaceri
PPS: sa faci promotii si sa ai 80% din produse Out of stock si celelalte in cantitati mici :D OMG.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
Teddy
King Meeple
King Meeple
Posts: 1382
Joined: 09 Dec 2010, 02:30
Location: Bucuresti

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88310Post Teddy
31 Mar 2018, 13:14

Vreau si eu :)

User avatar
thenede
King Meeple
King Meeple
Posts: 578
Joined: 24 Aug 2012, 15:11

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88314Post thenede
31 Mar 2018, 19:04

si eu :)

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88325Post unq_flipmo
01 Apr 2018, 01:11

1. eu;
2. Teddy;
3. thenede;
4. f. posibil Robert;
5. f. posibil Ionut

Luana tu-ti cunosti mai bine ograda dar nu cred ca vei gasi in colectie macar 25% din jocuri sa necesite acest accesoriu. Procentul/cifra mi se par exagerate dar repet, fiecare-si cunoaste mai bine necesitatile si raportul ideal utilitate/cost. Nu in ultimul rand ai enuntat doar un posibil viitor interes, acel "revin" cum ar trebui sa-l tratam? Nu e deloc definit in timp. De fapt nu e definit deloc, e "daca gasesc 25% revin". N-as vrea sa fac comanda si-n ziua urmatoare sa zici "pai n-am zis ca revin, de ce nu m-ati asteptat?". Pentru ca nu, n-ai zis ca revii sigur ci doar ca e posibil sa revii si nici cand. Target-ul meu era de 5 persoane, dupa ce ce clarific cine vrea sigur (Robert, Ionut) orice zi petrecuta in plus fara a face comanda e o zi in care promotia poate disparea. Sper ca in seara asta (duminica) sa lansez comanda, daca cineva mai vrea sa spuna.

Adi initial aveau si doar negre (cum ar lua mai toata lumea cred). Nu stiu daca reducerea era la fel de consistenta dar aveau si puteai comanda ce culori/cate pack-uri doreai. Insa aceasta fiind cea mai buna oferta pe care au avut-o ever (oamenii luau si la full price fara probleme, chiar sunt apreciate) incepind cu negrele au disparut. Eu ma bucur ca macar in acele 10 pachete vor fi si negre. Deci repet au devenit 80% out of stock dupa ce au lansat oferta cu inchisul baracii nu invers. Tocmai d-asta o sa incerc sa fac comanda azi.

PS: Daca thread-ul va disparea o sa va contactez pe pm, am incredere ca suntem persoane serioase si cuvantul e cuvant de ambele parti. Pe thenede n-am avut placerea sa-l cunosc, pe Teddy da. Deci vb. pe pm in caz de

*editat paragraful PS
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia


razvstar
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 130
Joined: 10 Oct 2014, 09:54
Location: Cluj-Napoca

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88327Post razvstar
01 Apr 2018, 03:35

+1 la mine

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88330Post Haddeo
01 Apr 2018, 08:46

Daca ne strangem 10 putem sa facem 10 packuri de aceeasi culoare, eu sunt flexibil, imi doresc in ordinea asta: Mov, Rosu, Maro, Gri, Negru.
Daca fiecare isi scrie dorinta de culori (minim 3) si in toate dorintele prindem toate culorile, atunci sigur putem face split asa.
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88334Post 26octombrie
01 Apr 2018, 09:54

Scuze, n-am vrut sa creez atatea valuri, am scris doar o parere. Vreau si eu, ferm, e bine asa? :)

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88335Post unq_flipmo
01 Apr 2018, 10:39

1. eu;
2. Teddy;
3. thenede;
4. Robert;
5. Ionut;
6. razvstar;
7. Luana
8.

Adi, eu cred ca ai putea sa comanzi si apoi 90% atata vreme cat nu vrei o singura culoare ci 2-3 te satisfac (si prima din acelea nu e negru) cadem de acord, eu unul iti dau de la mine, si altii la fel cred ca nu tin mortis la culorile mov, maro, gri. Insa probabil din lipsa te timp etc nu vei primi un raspuns curind cu fix mentiunile pe care le doresti din partea tuturor. Hmm, acum ca am citit mai bine tu de fapt ai vrea 10 de ac. culoare. Nu stiu in cazul asta. Eu as vrea negru, alb, albastru, verde, rosu, galben etc. In ordinea asta; te hotarasti tu;

Luana - e perfect. Micul wall of text se dorea a avea ca efect un raspuns din partea ta, valurile in fapt erau foarte molcome

Va trebui sa urgentez si mai mult plasarea comenzii, nu acum multa vreme (ore) mai aveau 46 x 10 pack-uri, acum 28. O sa-ti las un mesaj Adi si apoi incerc sa plasez comanda
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88336Post 26octombrie
01 Apr 2018, 10:50

Adi, eu dau oricand negru pe mov ;)
Bogdan, go for it :-)

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88337Post unq_flipmo
01 Apr 2018, 11:20

Comanda plasata. Sper ca am mai apucat. Mai jos full disclosure screenshots, o sa refac calculul for the sake of exactity (dar 90% suma va fi cea enuntata deja) apoi voi lasa un cont de raiffeisen, dupa ce face cineva depunerea rog sa-mi transmita pe pm. Cu Robert, Ionut si Luana ma vad joi de joi (si mai des) deci nu e nevoie de operatiuni bancare. Duminica placuta si multumesc de intelegere staff-ului

Image

O sa platesc eu taxe pp, conversie moneda etc insa transportul Ca-Ro se va imparti, se face (,) cu atlasremus (daca sunteti curiosi de companie, gasiti pe net) si e 1.65$ cad/lb (asta vine dupa cum am zis ~10 lei de om)

Image
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
mihnea_1309
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 241
Joined: 14 Jan 2017, 10:27

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88345Post mihnea_1309
01 Apr 2018, 14:43

Damn am vazut prea tarziu topicul.

Daca descopera cineva ca nu are ce face cu 10 seturi, as cumpara eu vreo 4-5.

razvstar
Chief Meeple
Chief Meeple
Posts: 130
Joined: 10 Oct 2014, 09:54
Location: Cluj-Napoca

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88363Post razvstar
01 Apr 2018, 21:47

Sunt de acord sa am cat mai putine culori.
Prefer urmatoarea ordine: Gri, Negru, Verde, Albastru, restul nu mai conteaza.

Multumesc pentru comanda!

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88405Post unq_flipmo
02 Apr 2018, 12:26

Cu placere razvstar. Mihnea se rezolva sunt sigur (nu zic ca dau din ale mele neaparat insa raman la parerea ca se rezolva).

Am refacut calculul, 875 lei/7 = 125 plus 10 lei transportul Canada-Romania 135. Pentru cine vrea sa faca depunere (nu e obligatoriu, se poate si banii la livrare dar as aprecia; confirmare pe pm rog inca o data, nu verific niciodata online) coordonatele bancare sunt:

Constantin Bogdan Daniel
IBAN RO42 RZBR 0000 0600 1956 8902
Raiffeisen
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88407Post 26octombrie
02 Apr 2018, 12:47

Multumim mult, Bogdan! Eu o sa-ti platesc prin banca, mi-e mai usor asa, am tot in rz cont :-) Iti spun dupa

User avatar
thenede
King Meeple
King Meeple
Posts: 578
Joined: 24 Aug 2012, 15:11

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88411Post thenede
02 Apr 2018, 13:10

in privinta culorilor cred ca ar fi bine sa facem un sondaj (cate culori prefera fiecare) si gasim o cale sa le impartim.

Presupun ca in final tine de cati jucatori sunt de obicei la masa voastra:
- 2 jucatori - maxim 5 din 7 oameni vor 2 culori si 2 oameni in curcubeu (10 sau 5 culori)
- 3/4 jucatori - se poate distribui egal la toata lumea - 3 de o culoare 3 de alta si 4 de alta / respectiv 3 3 2 2
- 5 jucatori - se poate distribui egal la toata lumea - (2 din fiecare)

Variantele pot fi desigur combinate intre ele.

preferinta culori (descrescator):
1. Verde
2. Portocaliu sau Galben
3. Alb

Preferabil ar fi in 2 culori (Verde-Galben, Verde-Portocaliu sau Alb-Portocaliu) dar sunt ok cam cu orice varianta.

User avatar
26octombrie
King Meeple
King Meeple
Posts: 4162
Joined: 30 Aug 2012, 15:24
Custom Rank: Awesome Silly Bard

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88415Post 26octombrie
02 Apr 2018, 14:04

Pai nu, eu am inteles altceva: ca fiecare a comandat un set curcubeu, adica fiecare primeste 10 culori, nu?!

Sau n-am inteles bine comentariul tau, si-atunci imi cer scuze :-)

User avatar
thenede
King Meeple
King Meeple
Posts: 578
Joined: 24 Aug 2012, 15:11

Re: Comanda UberStax (reducere 50% si potential transp gratu

Post: # 88418Post thenede
02 Apr 2018, 14:18

Pai da .. sunt 7 seturi a cate 10 culori fiecare - daca toata lumea e multumita e ok asa.

Dar daca unii vor seturi mai uniforme (doar 2,3,4 sau 5 culori), cred ca putem uniformiza cat de cat in functie de numarul de culori dorite de fiecare.
de exemplu max. 5 oameni pot avea doar doua culori (ex. 5 pachete albe si 5 negre, 5 rosii& 5 albastre, etc.) si 2 oameni curcubeu ... sau toata lumea cate 3/4 culori de om etc.

Atata timp cat stim cate culori vrea fiecare si care e topul preferintelor de culori, putem pune intr-un excel si calcula o varianta de compromis...

Post Reply

Return to “Discutii generale”