Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Intalniri in Bucuresti!
Post Reply
IoanaCBG
Wizard Meeple
Wizard Meeple
Posts: 206
Joined: 24 Sep 2018, 15:37
Location: Bucuresti
Contact:

Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94209Post IoanaCBG
10 Jan 2019, 16:08

Miercuri 6 februarie, intre orele 19:00 si 22:00, te asteptam la CBG@Journey Pub, pe str. George Enescu, nr. 25, Bucuresti pentru Board Games Garage Sale.

Invitam iubitorii de jocuri sa cumpere, sa vanda si sa se joace board games, in compania altor pasionati dornici de experiente noi.

Taxa de acces la eveniment este 15 lei/persoana, se achita pe loc si include accesul la oricare din cele 3 activitati propuse: vanzare, achizitionare sau joaca 😊

Inscrierile se fac la 0736465213 / contact@cbgshop.ro sau printr-un mesaj pe pagina noastra de Facebook (www.facebook.com/CreativeBoardGaming)

Link-ul evenimentului pe FB: https://www.facebook.com/events/727160580989968/

Va asteptam cu drag

Mai avem un anunt 😊 Am avut onoarea si bucuria sa ne imprietenim cu Organizatia Suedeza pentru Ajutor Umanitar Individual un ONG care ajuta persoane cu dizabilitati intelectuale severe si varstnici cu posibilitati financiare reduse.
Daca doresti sa ii ajutam impreuna, aici sunt datele lor:
RON: RO11 INGB 0001 0001 5570 8912 INGBANK OBOR
SWIFT: INGBROBU
CUI: 8223300
Poti dona si in urna instalata la sediul nostru din Journey Pub. Multumim
Ioana Mocanu

Creative Board Gaming
www.cbgshop.ro
www.facebook.com/CreativeBoardGaming

User avatar
adelindumitru
Super Moderator
Super Moderator
Posts: 2062
Joined: 11 Sep 2016, 01:25

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94210Post adelindumitru
10 Jan 2019, 16:14

A participat cineva vreodată la un astfel de eveniment? Văd că se postează constant dar nu generează deloc discuții :)))

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94211Post Imago
10 Jan 2019, 16:26

Era plina sala. Oamenii au si vandut, si cumparat. Eu mi-am luat un joc, Teddy a vandut cateva. Erau zeci de oameni, poate chiar sute pe durata la tot evenimentul.

User avatar
unq_flipmo
King Meeple
King Meeple
Posts: 1008
Joined: 13 Oct 2016, 16:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94233Post unq_flipmo
10 Jan 2019, 23:41

Confirm. Ultima data aveam un smen cu Mita cu cateva sute de jocuri de vanzare (nu stu' de unde le are ca le vindea eftin, mai imi ramanea si mie de un Oltcit full options) dar n-am mai avut loc sa intru. Buluc bre. A trebuit sa ii fofilez cateva pe geam lu' Imago sa-mi scot si eu banii de benzina
Having to cope with a dysfunctional society, we take refuge in solitude which is a substitute for dignity Zhang Ke Jia

User avatar
Haddeo
King Meeple
King Meeple
Posts: 2343
Joined: 28 Dec 2015, 18:59
Location: Bucuresti

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94235Post Haddeo
10 Jan 2019, 23:46

Nu trebuie sa exagerezi, cand a zis Imago ca si-a cumparat un joc stiam deja ca e vrajeala :lol:
But what if they are creating the disaster within themselves?
Things are OK now but I never know when it's going to change.

User avatar
iuli212
King Meeple
King Meeple
Posts: 566
Joined: 13 Oct 2013, 20:43
Custom Rank: Dr. Meeple
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94236Post iuli212
11 Jan 2019, 02:44

S-ar putea face putina reclama forumului la astfel de evenimente. Din cate am inteles un procent foarte mic din cei cu care s-a interactionat stiau de el. Nu cred ca ar fi un efort atat de mare din partea CBG-ului (ca organizator).
Se poate mari comunitatea, tinand cont ca numarul jucatorilor este in continua crestere din cate vad.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94238Post Imago
11 Jan 2019, 09:42

iuli212 wrote:
11 Jan 2019, 02:44
S-ar putea face putina reclama forumului la astfel de evenimente. Din cate am inteles un procent foarte mic din cei cu care s-a interactionat stiau de el. Nu cred ca ar fi un efort atat de mare din partea CBG-ului (ca organizator).
Se poate mari comunitatea, tinand cont ca numarul jucatorilor este in continua crestere din cate vad.
Pai am putea sa vorbim cu ei, sa vedem daca putem colabora in cadrul lor. Facem un banner, invitam oamenii de aici cu colectiile lor, etc.

Imago
Administrator
Administrator
Posts: 1551
Joined: 13 May 2014, 23:05
Location: Bucuresti

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94239Post Imago
11 Jan 2019, 09:48

Haddeo wrote:
10 Jan 2019, 23:46
Nu trebuie sa exagerezi, cand a zis Imago ca si-a cumparat un joc stiam deja ca e vrajeala :lol:
Am luat... Mage Knight. Pe bune. Ma interesa extensia Lost Legion, insa proprietarul nu voia sa o dea separat.
Initial ii lipseau multe elemente din jocul de baza, inserturile, insa a doua zi omul mi le-a adus, acum ii lipseste doar un token de skill al Arytheei. Anyway, la ce pret l-am luat, acum ca mi-a adus aproape toate piesele lipsa, cred ca o sa-i mai dau omului niste bani, ca sa nu ma mustre constiinta:)
Jocul meu, complet, se pare ca e de vanzare.

User avatar
Miţã
King Meeple
King Meeple
Posts: 2055
Joined: 05 Jan 2013, 10:56
Custom Rank: Zombie Killer
Location: Dr.Tr.Severin

Re: Board Games Garage Sale - Miercuri, 6 februarie - Bucuresti

Post: # 94241Post Miţã
11 Jan 2019, 09:51

Care este forma legala prin care putem face aceste vanzari, ma refer ca pe forum este un troc mai privat unde la targ te expui unui control din partea autoritatilor. Ca persoana fizica daca esti dispus sa platesti 45% din ce ai vandut doar prin simplul fapt ca nu ai dovada achizitiei jocurilor pe care le vinzi?
Stiu ca exista vanzarea bunurilor personale ce nu se impoziteaza dar daca exista repetitie posibil sa fie probleme sau venim cu 1 joc il dam cumparam altul si gata plecam acasa?

Post Reply

Return to “Bucuresti”