Episodul 15 VIDEO - Porta Nigra

Forum rules
Va rugam sa postati in aceasta sectiune doar articole tip review sau articole cu impresiile voastre despre un anumit joc (articole ce pot fi apoi bineinteles discutate in cadrul topicurilor respective).

Pentru discutiile generale necentrate pe ideea de "review" va invitam in forumul Discutii generale.
Post Reply
User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Episodul 15 VIDEO - Porta Nigra

Post: # 89263Post rabesandratana
05 May 2018, 09:36

Va invit sa urmariti desfasurarea unei runde complete din jocul celebrului cuplu de designeri, W.Kramer - M.Kiesling, Porta Nigra.



Am adaugat acest joc la bursa, disponibil la vanzare/schimb.
http://forumboardgames.ro/viewtopic.php?f=8&t=8215

User avatar
Shaikan
King Meeple
King Meeple
Posts: 1969
Joined: 06 Mar 2011, 03:13
Custom Rank: Dark Lord @ Natiunea Jucatoare
Location: Bucuresti

Re: Episodul 15 VIDEO - Porta Nigra

Post: # 89310Post Shaikan
07 May 2018, 10:54

Sunt curios, ce te-a determinat sa il vinzi?

Un mic sfat, incearca sa vorbesti putin mai tare sau poate sa dai muzica o idee mai incet, uneori e greu sa se inteleaga. Folosesti microfon extern sau lavaliera? Recomand un microfon shotgun indreptat spre tine si prietena ca si ea se aude incet :)

User avatar
rabesandratana
King Meeple
King Meeple
Posts: 1304
Joined: 29 Jun 2017, 13:05
Location: Bucuresti

Re: Episodul 15 VIDEO - Porta Nigra

Post: # 89314Post rabesandratana
07 May 2018, 11:34

Shaikan wrote:Sunt curios, ce te-a determinat sa il vinzi?

Un mic sfat, incearca sa vorbesti putin mai tare sau poate sa dai muzica o idee mai incet, uneori e greu sa se inteleaga. Folosesti microfon extern sau lavaliera? Recomand un microfon shotgun indreptat spre tine si prietena ca si ea se aude incet :)
Mersi pt feedback. Momentan nu am microfon ci il folosesc pe cel incorporat. Atat poate sa capteze. O sa imi iau unul, dar astept ofertele de Black Friday ca acum vine vara si banii se duc pe concedii. Nu e loc de investitii. Da-mi te rog PM cu modelul microfonului pe care il folosesti tu. O sa mai schimb si formatul clipurilor putin, incepand de saptamana viitoare.

Vis a vis de Porta Nigra, inca nu l-am vandut, e doar listat la vanzare/schimb si nu pentru ca imi displace mie ci mai mult pentru ca nimeni din grupul meu nu l-a acceptat. Ba ca tine prea mult, ba ca nu e "fun" si ca se repeta actiunile, plus scorul si bonusurile fac jocul mult mai complicat decat era nevoie. Daca nu esti foarte atent, sigur iti scapa ceva si uiti sa iei vreun bonus in timpul partidei sau la final.
Mie imi cam pare rau ca trebuie sa il dau, dar asta e. Decat sa il tin degeaba pe raft...

Post Reply

Return to “Review-uri si impresii”